Elegantná reštaurácia v hoteli Residence je tou najlepšou možnosťou, kde sa na Donovaloch kvalitne najesť (pravda, ak práve nechcete bryndzové halušky z koliby).

Noblesné prostredie okorenené krásnym výhľadom na okolité hory, ktoré si, a ak to počasie dovolí možno užívať aj z priestrannej a pohodlnej terasy, superochotný personál a chutné, jedlo, tak možno Grand charakterizovať.

Jedálny lístok je zložený z dvoch častí, okrem klasického si možno vybrať ešte zo zdravého Ayr Ganesh menu. V úvode sme sa tiež dozvedeli, ktoré suroviny nakupujú od miestnych výrobcov a šéfkuchár v ňom predstavuje filozofiu reštaurácie. Na objednávku vopred ponúkajú aj degustačné menu.

My sme sa tento krát rozhodli ochutnať z ponuky klasického menu – Foie gras s višňovou omáčkou a maslovou brioškou a Teľací brzlík s avokádovým tartatom (Obidve 11,60) sme si zvolili ako predjedlá, obidve boli výborné  aj pekne naservírované. Pokračovali sme Hovädzím steakom s grilovanou brokolicou a špízom z kukurice (26,90) , obsluha sa predpisovo spýtala na stupeň prepečenia a aj nám taký pripravili. Jedlo trochu náročnejšie na techniku zvládnutia „elegantného“ jedenia (kukurica) , ale inak výborné pochutili sme si.

Ako druhé jedlo sme si dali Špagety s medvedím cesnakom, čili papričkami a riečnymi rakmi a parmezánom (15,90), na našu chuť tam bolo toho čili priveľa, ale zase nebolo to tak štipľavé, že by sme to nevedeli zjesť. Ráčiky výborne ochutené a aj ich bolo v jedle dosť.

Z dezertov sme sa rozhodli pre Višňový cheescake s višňovým sorbetom –(4,90), ľahké zakončenie prijemného obeda a chválime aj miestne espresso. Rovnako ako obsluhu, ktorá tu naozaj obed či večeru vie spríjemniť – ale to platí o celom hoteli.

Zhrnutie:

Plus: pekné prostredie, výborná obsluha, chutná kuchyňa

Mínus: Nič, čo by nám obed pokazilo, sme nezaznamenali