Keď je človek na Táloch a okolí, či už v zime na lyžovačke, alebo v lete na turistike, väčšinou ho nenapadne, ísť na obed do hotelovej reštaurácie. Zväčša sa zastaví tam, kde to má priamo po ceste a skončí pri haluškách ši minútkach lepšej alebo horšej kvality.

Ak má ale vyššie nároky na to čo a kde je, reštauráciu hotela Partizán by v tejto lokalite nemal vynechať, je určite tým najlepším, čo tu je. K Partizánu patrí aj známejšia a navštevovanejšia Tálska bašta (je bližšie pri ceste a turistických chodníkoch), ale opomenúť reštauráciu v hoteli by bolo škoda – a chyba. Meno Panoráma dostala asi podľa krásneho výhľadu, ktorý sa z terasy a od stolov pri oknách naskytá.

Reštaurácia je priestranná, keďže sa tu podávajú aj hotelové raňajky, ale je umne členená, takže hosť sa necíti stratený vo veľkom priestore. Stoly vzorne prestreté, ako sa na podnik v štvorhviezdičkovom hoteli patrí. Jedálny lístok je zostavený umne, jedál je v ňom tak, aby ste sa pri čítaní neunavili a nenapadlo vás, že veď to nemôžu mať všetko čerstvé...

Začína príhovorom šéfkuchára a okrem zoznamu jedál je doplnený aj zaujímavými informáciami zo zákulisia prípravy jedál. Keďže hotel má aj vlastnú farmu, niektoré suroviny pochádzajú z nej. Myslí sa tu aj na deti, majú pekné detský lístok a na skrátenie čakania dostanú vymaľovačku a farbičky.

Aby skrátili čakania nám – dospelým, dostali sme po objednaní „pozdrav z kuchyne“, teda maličkosť, ktorá nám navnadila chuťové bunky. Pokračovali sme polievkou, čo bol Silný slepačí vývar s vaječnou usadeninou, mäsom a hríbikmi (2,90 €), erudovaný pán z obsluhy nám ponúkol na výber aj klasické rezance, tak sme sa rozhodli pre ne.

Polievka bola bohatá na rezance, mäso aj zeleninu, chuťovo výrazná a keďže sme prišli do hotela uzimení aj zahriala. Z predjedál sme si vybrali Kŕmenú kačaciu pečeň s grilovaným jabĺčkom a lokšou (8,20 €), jedlo malo na tanieri naozaj nápaditú prezentáciu, ako nakoniec všetko, čo sme tu jedli. Je to klasika, foie gras málokedy sklame (hoci inde sa nám to už stalo) a pochutili sme si aj tento krát.

Z hlavných jedál sme sa rozhodli pre Tradičnú hovädziu „Sviečková na smotane“ (9,90 €) a Noky s kačacím mäskom a karamelizovanou šalotkou (12,90 €). V obidvoch prípadoch boli mäsá naozaj výborne urobené, mäkké šťavnaté, šťava, či omáčka chutila ako ju poznáme z domu, knedle k nej nadýchané. Noky je vlastne slovenská obdoba gnocchi, boli mäkké, ale nie mazľavé, šalotky bolo v jedle bohato, ani sme celú porciu nezjedli.

Na dezert už veľa miesta nezostalo, ale páčilo sa nám že okrem trojice klasík v menu (palacinky, horúce lesné ovocie a čokoládová pena) nám priniesli a odprezentovali aj dezerty z vitríny, nakoniec sme ale zostali pri Čokoládovej pene s malinami a šľahačkou (5,50). Kombinácia sladkej peny, neutrálnej šľahačky a sviežeho ovocia je stávka na istotu a ani teraz nesklamala.

Reštaurácia má aj peknú vínnu kartu a najmä na slovenské pomery široký výber rozlievaných vín a za sympatické ceny.

Zhrnutie:

Plus: Elegantné prostredie, chutné jedlo a výborná obsluha.

Mínus: Počas našej návštevy nijaké.