Donovaly významným strediskom turistiky a zimných športov, okrem toho na hlavnom cestnom ťahu, kde si väčšina šoférov robí prestávku na občerstvenie. Dnes je tu už našťastie dostatok reštaurácií rôznej cenovej skupiny.

K tým najlepším určite patrí táto hotelová reštaurácia. Cítiť, že podnik je dobre manažovaný a personál rád robí svoju prácu. Na rozdiel od mnohých ďalších podnikov, je tu pomerne stály personál. Vysokú kvalitu tu už deväť rokov udržiava tunajší šéfkuchár Janko Zlúky.

Na pohľad je to človek energický, z kuchyne často vybieha medzi hostí, aby sa uistil, či je všetko v poriadku. Majiteľ hotela dal hneď na začiatku voľnú ruku jeho kreativite pri zostavovaní jedálneho lístka a doteraz sa im toto rozhodnutie javí ako šťastný počin.

Ponuka je založená na koncepte zameranom hlavne na používaní kvalitných, čerstvých surovín a príprave jedla jednoduchým, rokmi overeným tradičným spôsobom. Nájdete tu napríklad aj huspeninu, domácu kačaciu paštétu, syry a veľké zastúpenie tu majú tradičné slovenské špeciality domácej výroby vždy čerstvo uvarené. Šéfkuchár kladie dôraz na kvalitu surovín a preferuje výrobky od regionálnych farmárov a výrobcov.

Podporuje a ponúka napríklad len pivá z okolitých menších pivovarov. Želania hostí tu naozaj rešpektujú, jedlo prispôsobia požiadavkám a potravinovým intoleranciám.

Stály jedálny lístok sa pravidelne obmieňa, dopĺňa sa sezónnou ponukou. Obsluhujúci personál, ktorému nechýbal úsmev oblečením i profesionalitou dáva najavo, že ste sa ocitli v lepšom podniku. Priestor je ladený do príjemných farieb, stoly sú pekne prestreté, farebne korešpondujú so zariadením interiéru. Veľká presklená časť steny zabezpečuje dostatok svetla a pekný výhľad na okolitú prírodu.

A čo stojí za ochutnanie? Z toho, čo sme tu jedli určite hustá paradajková polievka s mozzarellou, bazalkou a olivovým olejom (3,90 eura). Z hlavných jedál nás zaujala Bravčová panenka so zeleninou ratatouille, koňakovým demi glace a zemiakovým gratinom (14,90) a pikantné bravčové a kuracie rezančeky s lesnými hubami - kuriatkami, na bielom víne a slovenskou ryžou (13,90). Kombinácia oboch druhov mäsa spolu s hríbmi a vínom ponúkala širokú paletu chutí, rovnako ako panenka dochutená demi glace.

Porcie to boli skutočne obrovské. Netreba mať obavy ani ak chcete len bryndzové halušky. Zaplatíte približne rovnakú cenu ako v susedných kolibách a pritom výsledný efekt je neporovnateľný. Milovníkov rýb napríklad poteší Filet zo zubáča s čiernou šošovicou (16,90), alebo aj Pošírovaný steak z lososa (16,90).

Ak vám ešte zostane miesto na dezert, určite by sme odporúčali domácu ťahanú štrúdľu a to buď makovo - višňovú alebo orechovo - jablkovú (3,90). Ako od babičky. Svoje vlastné menu tu majú aj tí najmenší. Nie sú medzi nimi žiadne hranolčeky, ale napríklad také hydinové rezančeky s brokolicou, šunkou a dusenou ryžou (6,50).

Dobre je zostavené aj vínna karta, v ktorej nájdete viac ako 170 druhov, dôraz sa kladie najmä na slovenské vína od malokarpatskej až po východoslovenskú vinohradnícku oblasť.  Svoje zastúpenie tu majú aj skvelé zahraničné vína.

Zhrnutie:

Plus: Chutné jedlo v elegantnom prostredí s príjemnou obsluhou.

Mínus: Počas nijakej návštevy nijaké.