Ak nepoznáte oblasť Štiavnických hôr, veľký hotel Sitno vás prekvapí tým, ako sa dokázal vtesnať do týchto nádherných vrchov stredného Slovenska.

Kedysi išlo o podnikové zariadenie, ktoré ťažilo z termálnych vôd vo Vyhniach. Od roku 2006 sa hotel neustále modernizuje. Pribúdali bazény, prestavovali a rekonštruovali sa vnútorné priestory. Pre návštevníka, ktorý sem prídem prvýkrát, môže byť preto menším bludiskom a chvíľu potrvá, kým sa v ňom zorientuje.

Hotel je známy perfektne vybudovaným wellnessom s relaxačným bazénom a detskými bazénmi, rôznymi druhmi sáun, jacuzzi, masáží, či telových ošetrení. Súčasťou je vnútorný termálny bazén, vnútorný plavecký bazén a vonkajší plavecký bazén s vírivkou.

Sitno je ideálnym hotelom pre rodiny, má prepracovaný animačný program pre deti a patrí aj do kategórie baby friendly hotelov. Na deti myslia aj tým, že v reštaurácii sú detské stoličky, v izbách zase detské postieľky.

Počas toho, ako sa o deti starajú animátori, môžu rodičia využívať napríklad miestne wellness zariadenia.

V areáli zariadenia sa nachádzajú aj tenisové kurty, ihrisko na plážový volejbal a mini golfové ihrisko.

Cez prázdniny má Sitno takmer stopercentnú obsadenosť, mimo hlavnej sezóny ho radi využívajú aj firmy na teambuildingové aktivity. Preto, napriek tomu, že má hotel kapacitu až 329 lôžok, odporúčame pobyt zarezervovať s dostatočným predstihom.

Za ubytovaním kvalitou nezaostávajú ani reštauračné služby. V hoteli sú dve reštaurácie, v jednej si vyberáte z klasického jedálneho lístka, v druhej Promenada sa podáva strava prostredníctvom bohatých bufetových stolov. Tu sa tiež podávajú raňajky.

Hotel má niekoľko druhov izieb,  okrem štandardných aj rodinné, čo sú dve samostatné dvojlôžkové izby spojené prechodovými dverami, pričom každá z izieb má samostatnú kúpeľňu. Je tu tiež možnosť dvoch prísteliek.

Suita disponuje dvoma spálňami, kuchynkou a kúpeľňou.

Apartmán je pre náročnejších. Má spálňu s manželskou posteľou a možnosťou prístelky, obývačkou, kúpeľňou a kuchynkou.

My sme sa ubytovali v štandardnej izbe s manželskou posteľou, ktorá bola ladená v červenohnedých tónoch. Dobre sa nám v nej spalo, keďže mala kvalitné matrace. Zariadená bola účelným nábytkom,  písacím stolom s lampou a kreslom, ktoré sa dalo roztiahnuť na spanie a mala všetko, čo má patriť k štvorhviezdičkovému štandardu. Keďže hotel sa pozicionuje ako wellness hotel, súčasťou povinnej výbavy boli aj župany.

Zhrnutie:

Plus: Rozmanité animačné programy a možnosti voľnočasových aktivít.

Mínus: Horšia orientácia v priestoroch.