Hotel Devín je akýmsi pionierom slovenských hotelov. Tradícia, história a geniálna poloha priamo v centre starej Bratislavy, k tomu nezabudnuteľná atmosféra a profesionálny prístup personálu z neho robia vyhľadávané miesto medzi návštevníkmi nielen zo zahraničia. Poďme na to ale pekne po rade.

Rezervovať sme si chceli hotel telefonicky, dozvedeli sme sa ale, že sa dá urobiť len online. Rezervačný formulár na stránke je dosť obšírny, na potvrdenie rezervácie treba kreditnú kartu. Jednoduchšie ako vypĺňať formulár, je rezervovať izbu mailom.

Hotel ponúka aj svoje parkovisko pre ubytovaných hostí s poplatkom 19€/ deň. Ako v jednom z mála hotelov má možnosť vybrať si medzi fajčiarskou a nefajčiarskou izbou. Táto možnosť je dnes už nevídaná (ako sme sa dozvedeli, stále veľmi žiadaná), preto poteší najmä fajčiarov.

Kreditná karta ako záloha pri ubytovaní a už máte karty od izby v rukách. Hotel má v sebe stále silného historického ducha. Veľké chodby s masívnymi drevenými rámami, opulentnými svietidlami pôsobia skutočne majestátne.

Štandardná izba pre dvoch bola vkusne a moderne zariadená. Tým, ktorí majú izbu s výhľadom na Dunaj, sa naskytne neobyčajná scenéria rieky a okolitá panoráma Bratislavy. Nádherný pohľad. Pri vstupe do izby nás privítalo LCD TV s menom (s tým sa tiež už často nestretávame) a službami hotela a možnosťami tv programov.

Oceňujeme mimoriadne pohodlnú a širokú king-size posteľ s dostatkom vankúšov. Kvalita spánku bola výborná. Rovnako tak kúpeľňa s veľkým sprchovým kútom a celkom kvalitnou hotelovou kozmetikou.

Okrem minibaru, izba ponúka zdarma aj možnosť uvariť si kávu alebo čaj. Keďže nejde o wellness hotel župan a papuče nie sú v povinnej výbave izby, takže aj keď hotel má rozsiahly a kvalitný wellness a spa tieto veci dostanete až dole po príchode do spa centra spolu s kľúčikom od skrinky, takže z izby treba ísť oblečený, čo nie je veľmi praktické.

Naopak praktická je saunová časť, kde nájdete parnú saunu, fínsku saunu, sprchy a ľadovú kaďu na schladenie. Následne možno relaxovať v oddychovej časti s lehátkami. V prednej časti wellness zóny je bazén s možnosťou protiprúdu. Pre nadšencov fitness je k dispozícií aj miestnosť s náčiním a strojmi. Spa ponúka aj thajské masáže.

K raňajkám tu patrí aj pohár sektu, ktorým nás ponúkli pri vchode a našli sme tu od vývaru až po nátierky viacero možností, pri porovnaní s inými hotelmi tejto kategórie bola bufetová ponuka raňajok predsa len o niečo skromnejšia.

Zhrnutie:

Plus: Hotel s nezameniteľnou atmosférou, výborné wellness, príjemný personál, fajčiari ocenia fajčiarske izby.

Mínus: V rámci štvorhviezdičkového štandardu skromnejšia raňajková ponuka.