Hotel dýcha secesnou eleganciou začiatku 20. storočia, takže púta pozornosť už zďaleka. Budovu postavili v roku 1903 podľa projektu staviteľa Jozefa Schillera. Posledná kompletná rekonštrukcia bola dokončená pred šiestimi rokmi s maximálnym zachovaním pôvodného stavu tohto historicky cenného objektu. Dominantnou hodnotou exteriéru zostala fasáda, ktorá sa pýši jedinečnými detailmi secesného dizajnu v podobe ornamentov, zábradlia z tepaného železa vinúceho sa okolo balkónov a tiež pozdĺž majestátneho schodiska s kamennými stupňami v interiéri hotela.

Už pri vstupe nás zaujala bohato zdobená pôvodná masívna brána, takže hneď samotný vchod bol predzvesťou výnimočného zážitku. Hotel je určený pre náročnú klientelu, pričom ceny sú s ohľadom na ponúknutú kvalitu rozumné. Pri vstupe do lobby sa nás hneď ujal portier, ktorý nám pomohol s batožinou až na izbu. Mladý a veľmi ústretový personál recepcie nás usadil do kresla, ponúkol hneď na začiatku na výber kávu, čaj, prípadne pohár prosecca. Pri popíjaní čaju sme spoločne vybavili všetky potrebné formality. Poučil nás o výhodách a možnostiach ubytovaných hostí. Za celodenné parkovanie sa tu platí len 10 eur, čo je na centrum mesta výborná cena. Pri hoteli je vyhradených niekoľko miest na dočasné parkovanie, ktoré umožňuje jednoduchší prístup s batožinou. Ak už auto nebudete potrebovať, portier vám ho preparkuje na parkovisko , ktoré je oproti hotela vo dvore, s rampou a strážené kamerou.

V dnešnej dobe je bežné presunúť na čas miesto svojho trvalého bydliska či už kvôli dlhším služobným cestám, alebo návštevám veľtrhov a výstav. Tým ideálnym miestom v Bratislave je aj tento hotel, ktorý napĺňa kombináciu hotelového komfortu a pohodlia domova. Architekti pri rekonštrukcii zachovali dispozičné riešenie interiéru a tak z pôvodných pavlačových bytov vzniklo 24 štýlovo zariadených luxusných apartmánov s rozlohou od 50 do 89 štvorcových metrov, čo sú určite najväčšie hotelové izby (nielen) v Bratislave. Pre skutočne náročných hostí majú k dispozícii aj päť mezonetových penthouseov s rozlohou od 180 do 210 štvorcových metrov, ktoré patria k najluxusnejšiemu hotelovému typu ubytovania na Slovensku.

Všetky apartmány sú vybavené vlastnou regulovateľnou klimatizáciou, sociálnym zariadením, minibarom, sejfom, dvomi plazmovými televízormi, niektoré dokonca s tromi a s veľkým množstvom televíznych kanálov, písacím stolom, značkovou hotelovou kozmetikou. Niektoré majú aj kuchynský kút s kompletným príslušenstvom. Minulý rok menili na izbách televízory a skvalitnilo sa pripojenie na internet. Na stole nás čakalo osobné privítanie od hotela so základnými informáciami podpísané riaditeľkou a tiež osobné privítanie v televízii. Ako pozornosť nás prekvapila sedmička vína od slovenského vinárstva s pripravenými pohármi na konferenčnom stolíku. Ako ďalšiu pozornosť dostávajú hostia fľaše minerálky v skle.

K ďalším službám k zvýšeniu pohodlia patrí aj fitness centrum, menšie privátne wellness, za ktoré si treba priplatiť 50 eur. Je lepšie si wellness objednať už vopred, lebo aj v čase našej návštevy bolo obsadené. Župany a hotelové papuče nájdete na izbách. Vďaka svojej výbornej polohe ponúka ľahkú dostupnosť bratislavských pamiatok v centre a blízkosť kľúčových príjazdových komunikácií. Hotel ponúka aj dve konferenčné miestnosti s kapacitou od 30 do 60 ľudí. Raňajky sa podávajú vo vínnej pivnici Rhapsody pod klenbami, alebo si ich môžete vopred objednať na izbu. Vybrať si môžete z pomerne slušnej ponuky teplého a studeného bufetu, čerstvého ovocia, koláčov a výrobkov zdravej výživy.

Rezervácia cez internet prebehla bez akýchkoľvek problémov, vybrať sa dá hneď typ apartmánu a aj parkovanie. V potvrdení rezervácie, ktorá prišla do niekoľkých minút bola celková cena a všetko potrebné o čom by mal hosť byť vopred informovaný.