Jeden z najkrajších slovenských hotelov začal svoju históriu písať už v roku 1901. No súčasná podoba hotela Elizabeth v Trenčíne je najmä výsledkom dvojročnej rekonštrukcie za vyše 18 miliónov eur, čiastočne z európskych fondov. Jedna z miestnych ikonických budov, roky známa ako Tatra, znovu otvorila ako štvorhviezdičkový boutique hotel v roku 2012. Je členom slovenskej a európskej asociácie historických hotelov a aj nositeľom ocenenia za najlepší servis v rámci európskych historických hotelov.

Veľká klasicistická stavba s prvkami secesie obopína hradné bralo a je prvou budovou centrálnej pešej zóny zo strany od vlakovej stanice. Centrom hotela sa po rekonštrukcii stal dvor, ktorý prekryli priehľadnou strechou. Monumentálny presvetlený priestor so zaujímavými sklenými dekoráciami víta návštevníkov recepciou a vedie do všetkých častí hotela - klasicky zariadenú tradičnú kaviareň Sissi, reštauráciu Elizabeth a jej salóniky, konferenčné zázemie, malé welness centrum a samozrejme vstup do ubytovacej časti. Medzi hradným bralom a hotelom je príjemná letná terasa.

Elizabeth vlastní česká skupina Synot, ktorá vyrástla na hernom biznise a nájdete tu aj jej kasíno. Slúži aj ako nočný bar.

Základom ponuky je 62 dvojlôžkových izieb (cena začína nad 100 eurami). Naša izba mala moderný dizajn s občasnými historizujúcimi prvkami. Tak ako celý hotel bola zariadená kvalitnými materiálmi, v odtieňoch sivej, hnedej či čiernej farby. V predsieni sú dve skrine a veľké zrkadlo. Praktická kúpeľňa tiež pôsobila luxusne (ako aj ponúkaná kozmetika francúzskej značky) a mala vaňu. Nad umývadlom v podobe veľkej nádoby je v izbách zaujímavé stvárnené zrkadlo - v ráme obrazu.

Izby s klasickými vysokými stropmi majú pohodlné postele s množstvom vankúšov.  Oproti je písací stolík s televízorom na stene, za ktorým je - netradične - dlhé zrkadlo. V písacom stole je zabudovaný minibar (plechovkové pivo za 2,50 eur). Hlavný vizuálny motív obrazovej výzdoby sú pohľady na mesto Trenčín.

Ďalších jedenásť izieb “De luxe” (od 140 eur) v podkroví je o niečo väčších ako sú štandardné a majú podobný dizajn. Štyri izby Junior Suite (od 160 eur) majú aj samostatnú obývačku. Najväčší je potom Exclusive Suite, v hoteli je jedna.

Wellness Caracalla Spa je v cene ubytovania, ako pozvánka môže slúžiť aj súprava županu a papúč na izbách. Priestor je dizajnovaný ako rímske kúpele, odkazuje tak na stovky rokov starý rímsky nápis na skale za hotelom. Priestor tvorí malý bazén hlboký 1,2 metra, relaxačná miestnosť - okrem ležadiel ponúka aj veľkú posteľ a pravidelne dopĺňanú sódu s citrónom - a zónu so štyrmi saunami. Do nej majú zakázaný vstup deti, dá sa tam tak skutočne relaxovať. Objednať si môžete masáže, otvorené je od popoludnia do 22. hodiny večer - cez víkend sympaticky už od 10. ráno.

Raňajky sa podávajú v priestoroch štýlovej kaviarne Sissi, sú v cene ubytovania. Sú bohaté, ešte by sme privítali aj niečo z vlastnej kuchyne – napríklad pomazánky, či koláčiky. Vidno však dôraz na kvalitu surovín, ponúkali napríklad melón s prosciuttom či lososa. Na pľaci je kuchár, ktorý pripravuje vajíčkové jedlá podľa priania. V teplom bufete prevažovali mäsové jedlá (na spestrenie by možno by neuškodila grilovaná zelenina či šampiňóny). Kávu si môžete dať z espresso automatu, za espresso z kávovaru si priplatíte.

Sissi je jeden z príkladov, ako Elizabeth plní aj funkciu inštitúcie v rámci mesta. Stretáva sa tu množstvo ľudí z ulice, starší ľudia sem chodia na kávu a koláč. Podávajú sa tu aj jedlá, vrátane denného menu. Vyššiu gastronomickú funkciu plní v hoteli rovnomenná reštaurácia. V malom, ale krásnom priestore so zaujímavými maľbami si môžete vybrať z krátkeho sezónneho menu, bohatej vínnej karty a obslúži vás prvotriedna obsluha.

Hotel je tradične centrom spoločenských aktivít, cez víkend sa občas konajú viaceré súčasne. Je prominentným miestom aj na svadby. Konferenčné zázemie vie hostiť 180 ľudí, je na prízemí - hotel má množstvo variabilných priestorov a zaujímavých historických salónikov na menšie spoločnosti.

Príjazd autom je bezproblémový, za parkovanie sa ako vo väčšine hotelov v centrách miest platí, tu to je 8 euro z deň. Do pobytových balíčkov býva zahrnuté, ale s výhradou “v prípade voľných kapacít”.

Komplikovanejšia ako zvyčajne je v Elizabeth rezervácia cez web – napríklad cenník sme dostali až na dopyt ( potom sme sa dozvedeli, že v čase nášho pobytu bol hotel plne vybookovaný a nebola možná rezervácia cez online formulár na web stránke). Ale to je jediná drobná výhrada, inak bol personál v hoteli i reštaurácii veľmi milý, máme dokonca pocit, že tunajší tím sa v porovnaní s minulými návštevami zlepšuje.