Slovenské prázdninové hotely sa síce na nedostatok hostí (chvalabohu) nemôžu sťažovať, ale luxus špecializovať sa len na jednu skupinu hostí, ako to býva v zahraničí, si nemôžu dovoliť. Aj preto v nich nájdete cez víkendy a prázdniny rodiny s deťmi a cez týždeň kongresových hostí.

Medzi najobľúbenejšie prázdninové hotely u nás patrí hotel Partizán na Táloch, napríklad cez zimné prázdniny tu tvorili tretinu hostí deti, ale keď sme sem prišli v jednu januárovú nedeľu poobede, patril hotel „dospelákom“ , končila tu jedna veľká firemná akcia a v pondelok ráno, cestou na raňajky sme stretávali už účastníkov ďalšej.

To je možno aj dobrý tip pre tých, ktorí si chcú užiť horského prostredia a veľkoryso riešené wellness zariadenia hotela bez detského kriku – treba sem prísť (napríklad) v nedeľu.

Ubytovanie sme si objednávali cez webovú stránku hotela, na potvrdenie rezervácie je potrebná karta, zálohu na ubytovanie nám stiahli vopred. Prišli sme ešte pred oficiálnym check-inom, cca o 12.00 a na naše milé prekvapenie bola izba už pripravená, takže sme sa mohli hneď  ubytovať. Recepčná nám poskytla všetky potrebné informácie k pobytu a dostali sme aj leták s informáciami o všetkých aktivitách, ktoré hotel ponúka.

Svojich hostí hotel informuje naozaj svedomite, sú aj na tabuliach blízko recepcie, či vo výťahu a tiež v hotelovej knihe v izbe. Veľmi sa nám páčilo (stretávame sa s tým málokedy), že v hotelovej knihe sú tipy na výlety rozplánované na celý týždeň – darmo, tu chápu, že hosť nechodí na dovolenku (len) kvôli hotelu, ale destinácii.

Hotel má slogan, Hotel v lese a les v hoteli a platí to takmer doslovne – v pôsobivo zariadenej izbe dominuje jednoznačne „les“ vo forme dreveného masívu. Tým sú obložené steny a tiež je z neho vyrobený nábytok. Mali sme rodinnú izbu, prístelok bol šikovne schovaný ako vyklápacia posteľ a zložený vyzeral ako súčasť obloženia.

Izba bola priestranná, mala všetko čo k štvorhviezdičkovému štandardu treba a čas v nej netreba tráviť v posteli, na pozeranie TV (napríklad) je tu konča postele pohodlná sedačka. Tiež dostatok odkladacích priestorov, priestranná kúpeľňa s pôsobivými dizajnovými drevenými svietidlami.

V izbách ale trávia hostia Partizána minimum času, hotel stále rozširuje aktivity pre malých aj dospelých hostí. Pre tých menších vybudovali na -1 poschodí veľkú herňu (najväčšiu na Slovensku) so zónami pre rôzne vekové skupiny a keďže je pod úrovňou recepcie, lobby a reštaurácie, hostí neruší ruch z herne. Pred hotelom tiež postavili malý detský vlek. Deti majú svoju časť aj vo wellness, kde je aj rodinná sauna.

Pre dospelých zase pred časom rozšírili wellness zónu, kde majú vstup len hostia od 15 rokov. Rodina Kičovcov, ktorá hotel patrí kúpila k nemu v decembri aj neďaleké lyžiarske stredisko Mýto pod Ďumbierom, ubytovaní hostia tam majú zľavu na lístkoch. Oproti nemu sa nachádza farma, ktorá tiež patrí hotelu. Výrobky z nej sme našli aj na pestrých raňajkách.  Aj keď sa na nich zdržíte, alebo chodievate raňajkovať neskôr, check-out stihnete bez naháňania, je o 11.00.

Zhrnutie:

Plus: Štýlové ubytovanie, bohaté možnosti trávenia času v hoteli.

Mínus: Počas našej návštevy sme nezaznamenali.