Reštaurácia hotela Golden Royal býva často miestom organizovaných podujatí. Má výbornú polohu hneď vedľa centra a aj dobrú povesť. Aj v čase našej návštevy sa tam konala veľká oslava – a mysleli sme si, že reštaurácia bude pre verejnosť zatvorená.

No veľmi ochotne nás usadili vo Francúzskom salóniku a mohli sme si vybrať z kompletnej ponuky jedálneho lístka. Aby nám spríjemnili výber, dostali sme aj pozornosť podniku, nátierku a mimoriadne chutný bezlepkový chlieb. Okrem ponuky nás zaujali aj primerané ceny. Hlavné jedlá sú mäsité, pre vegetariánov sú v ponuke štyri druhy šalátov.

Pobyt vo wellness, ktorý sme absolvovali pred večerou v nás znásobil hlad, tak sme si objednali predjedlo. Vyskúšali sme Divinovú paštétu v sezamovej kruste na rímskom šaláte so šípkovou zálievkou (5,50 €) a Údené kačacie prsia s cviklovým carpacciom (6,00). Bolo to výborné, aj pečivo úžasné, bol to veľmi dobrý začiatok večere. Hoci by to možno na nasýtenie aj stačilo.

Hlavný chod sme sa rozhodli zapíjať Sauvignonom z Nového Zélandu (2,40 za 1 dl) a rozhodli sme sa dobre. Hodilo sa dobre k Bravčovej panenke na brusnicovej omáčke so šampiňónmi a pečenými zemiakmi (10,50) a Teľaciemu Osso bucco na zemiakvo-feniklovom pyré s omáčkou z koreňovej zeleniny a Merlotu (17,50).

Jedlá boli vynikajúco pripravené, chute boli zaujímavo kombinované a zanechali výborný dojem. Porcie boli veľké, ja som svoju nevládala dojesť, nasýtia aj väčších jedákov. Dávno sme neboli takí spokojní s hodnotiacou večerou. Jediné čo nám trochu chýbalo, ale za to hotel nemôže, bolo krásne prostredie zimnej záhrady.