Každý rok niečo priniesť hosťom niečo nové – to nie je krédo najlepšieho slovenského penziónu, to je skutočnosť. Každý rok, keď sem hodnotitelia TRENDU prídu, majú novinku. Novú sedačkovú lanovku namiesto vleku, reštauráciu na svahu pri dolnej stanici lanovky, detský park Strachankovo pri hornej, požičovňu e-bikov. Či najnovšie chalet pre tých, ktorí túžia po absolútnom súkromí. Nedávno o zriadili pri hornej stanici lanovky.

Ubytovanie si treba objednávať väčšinou dosť dlho vopred, najmä ak sem človek chce ísť cez prázdniny alebo koncom týždňa. Izby majú rôzny pôdorys aj veľkosti, my sme tentoraz bývali v tej najväčšej – Apartmáne, ostatné už boli v termíne, ktorý sme chceli, vypredané.

Rezervovali sme si cez webovú stránku penziónu, na záväznú rezerváciu je potrebná kreditná karta alebo prevedenie peňazí na účet.

Človeka, ktorý príde „ku Strachanovcom“ prvýkrát, doslova očarí, ako je penzión štýlovo zariadený a ako tu myslia na každý jeden, aj ten najmenší detail.

Sme v horách, takže v izbách dominuje drevený masív, môžeme len obdivovať rezbárske umenie majstrov, ktorí nábytok, dvere a ďalšie veci  vyrobili. Návliečky sú štýlovo kárované, vo vázach poľné kvety... A tak by sme mohli pokračovať.

Apartmán, v ktorom sme bývali, je najväčšou izbou v penzióne, má rozlohu stredne veľkého panelákového bytu. Aj keď je drahší, pre štyroch ľudí alebo štyroch dospelých a dve deti je to výborná voľba – a ako sme sa dozvedeli, aj ju napríklad rodičia s deťmi a starými rodičmi využívajú.

Vybavenie je vysoko nad trojhviezdičkový penziónový štandard (viac u nás penzióny nemôžu mať). V izbe sme mali župany, papuče, kávovar a kávový servis, dobre vybavený minibar.

Očarili nás ale najmä dva výklenky, ktoré boli súčasťou izby – v jednom bola veľká dvojposteľ a v druhom stôl s lavicou. Výklenok s posteľou sa dal zatvoriť, a tak slúžil ako samostatná miniizba. Zmysel pre detaily bolo vidieť aj tu – bolo v ňom niekoľko elektrických zásuviek, čo všetci majitelia mobilov určite ocenia.

V cene ubytovania je polpenzia, tú tu podávajú formou bufetu. Výber na večeru aj na raňajky bol dostatočne pestrý, aj s domácimi produktmi. Napríklad keď sme raňajkovali, práve priniesli čerstvú bábovku. Bola skvostná. Check-out je do 11:00.

Penzión má malé príjemný wellness, odporúčame rezerváciu. V lete hostia ale trávia väčšinu času vonku – okrem turistiky si teraz môžu požičať e-biky, majitelia, ale aj personál veľmi ochotne odporučia trasy.

Pre deti sú atrakcie hneď za „domom“ a keď sa vyvezú lanovkou, ktorá je hneď vedľa penziónu, čaká ich minizoo s domácimi zvieratami a atrakcie v podobe domčekov na stromoch, ktoré sú navzájom prepojené, ale aj rozprávkové bytosti, vrátane vlka, ktorý vezie na bicykli vo vreci neposlušné deti... Priamo v penzióne je detský kútik a robia aj animačné programy.

Zhrnutie:

Plus: Najlepší penzión, aký na Slovensku máme s množstvom aktivít, ktoré majú v ponuke

Mínus: Počas našej návštevy nijaké