Západ a východ sa radi doberajú a nie je to len slovenská špecialita... jeden koniec republiky si o druhom myslí, že „tam nič nie je“, druhý považuje ten prvý zase za povýšenecký. Ak ale príde hosť a je jedno z ktorého kúta Slovenska je, do prešovského Boutique hotela Villa Plaza, padne podľa nás mu sánka.

Pri príchode do lobby prvýkrát a do izby opäť. Hotel, ktorý je súčasťou obľúbeného prešovského kúpaliska postaveného v stredomorskom štýle, keďže majiteľ je veľkým priaznivcom tejto časti Európy, je veľmi pôsobivý.

Spolu tvoria v lete, keď je kúpalisko v prevádzke, vlastne prázdninový rezort uprostred mesta, v jeseni a v zime majú hostia z časti izieb aspoň pekný výhľad na areál kúpaliska.

Hotel je postavený a vybavený z tých najkvalitnejších materiálov a vidno to na prvý pohľad. Priestranná presklenená lobby je zariadená minimalisticky, dominuje jej auto - veterán, ktorých je majiteľ priaznivcom.

Do hotelovej časti sa vchádza cez sklenené dvere a je postavená netradične, do izieb sa vchádza z vnútorného átria. Tak ako vidíte kvalitu už od vchodu, to isté platí aj o izbách. Trúfame si povedať, že prevedením zariadenia a použitými materiálmi ničím nezaostávajú ani za vybavením 5-hviezdičkových hotelov.

Izba v ktorej sme bývali bola priestranná s veľkým balkónom a výhľadom na areál kúpaliska. Kvalitný dizajnový nábytok, naozaj pôsobivá kúpeľňa s luxusne pôsobiacim obkladom , vaňou aj sprchovacím kútom, postele a posteľná bielizeň naozaj jedna z najkvalitnejších, aké sme v našich hoteloch (a nielen našich) zažili.

Výborne vybavený minibar, v cene izby sme mali kávový a čajový servis a rýchlovarnú kanvicu. V izbe sme mali aj jedálny lístok reštaurácie, čo je dobrý ťah, ako inšpirovať hostí k návšteve.

Všetky informácie o hotelových službách, ale aj o meste Prešov sme našli v hotelovom televíznom informačnom systéme. Wifi fungovalo bez problémov, myslia tu aj na internetovú bezpečnosť hostí, každá izba má vlastné heslo.

Minulý rok pribudlo k hotelu aj rovnako veľkorysé a krásne zariadené wellness centrum, kde je niekoľko druhov sáun, ochladzovací bazénik, suchá masáž na nohy vo forme chodníčka s niekoľkými veľkosťami oblých kameňov, antikorový relaxačný bazén s vírivkou.

Wellness je otvorené denne od štvrtej, okrem leta, kedy slúži aj hotelovým hosťom vonkajší bazénový areál.  Hotel má aj konferenčné zázemie a štýlovú reštauráciu, ku ktorej pribudol tapas grill bar.

Raňajky sa podávajú od siedmej, v ponuke bol základný sortiment všetkého, spomenieme chutné croissanty a dobrú raňajkovú kávu. V princípe sa im nedá nič vytknúť, ale priznávame, že ostatné vybavenie hotela v nás vzbudilo väčšie očakávania. Check-out je o 11.00.

Zhrnutie:

Plus: Naozaj kvalitné a štýlové vybavenie, v mnohých smeroch na úrovni 5 hviezdičiek, príjemný personál.

Mínus: Vzhľadom na vyššie uvedené, by sme očakávali pestrejšie raňajky.