Na východnom Slovensku je niekoľko naozaj kvalitných hotelov a nedávno k nim pribudol ďalší. Hotel Karpatia v Humennom je síce na trhu už pol storočie, ale po kompletnej rekonštrukcii sa zmenil doslova na nepoznanie. Deklaruje štvorhviezdičkový štandard a ako sme sa boli presvedčiť, v ničom mu nezostáva dlžný.

Hotel sa nachádza neďaleko autobusovej a vlakovej stanice a je k nemu aj dobrý prístup autom. Priamo pred hotelom je mestský parčík. Ubytovanie sme rezervovali cez hotelovú webovú stránku raz v nedeľu večer a odpoveď a potvrdenie rezervácie prišli takmer okamžite. Pri príchode nám milá recepčná poskytla všetky potrebné informácie k pobytu a odporučila nám aj najvhodnejší čas na návštevu wellnesscentra, ktoré býva otvorené od tretej poobede a je obľúbené aj u návštevníkov zvonku.

Príjemný a ochotný personál sme tu koniec koncov zažili aj v minulých rokoch, keď bola Karpatia hotelom o hviezdičku nižšej kategórie. Všetky informácie o hotelových prevádzkach sú napísané aj na obale magnetickej kartičky, spolu s ňou sme dostali aj heslo na internet a voucher na welcome drink v reštaurácii.

Hotel využíva najmä biznis klientela, ktorá chodí do podnikov v okolí a má niekoľko typov izieb. Izba v ktorej sme bývali bola z kategórie Premium a bola naozaj priestranná, rovnako ako kúpeľňa. Okrem štandardného vybavenia  mala aj pohodlný gauč, takže napríklad televíziu nemusí hosť sledovať, ako je to v hoteloch bežné, z postele. Okrem toho mala všetko, čo k štandardu štyroch hviezdičiek patrí. Navyše aj rýchlovarnú kanvicu, čajový a kávový servis.

Pri zariaďovaní izieb boli použité aj menej využívané farby a prvky, takže Karpatia nie je ten typ mestského biznishotelu, kde si po niekoľkých dňoch nepamätáte, ako izba vyzerala. Osviežujúco pôsobí pastelová modrá farba závesov, sedačky a tiež zaujímavý drevený obklad jednej zo stien, ktorý korešponduje s farbou nábytku.

Informácie o pobyte nájde hosť v hotelovej knihe a tiež televíznom informačnom systéme a ak sa rozhodne tráviť čas pri TV určite sa nudiť nebude, našli sme ich tam naladených takmer 170, internet fungoval tiež bez problémov.

Ak ho chce tráviť mimo hotelovú izbu, na prízemí je pekná vinotéka a s hotelom susedí relaxačné centrum s bohatou ponukou wellness a fitness aktivít. Čo sa wellness týka, je tu niekoľko druhov sáun, relaxačný bazén, Kneippov chodník atď., hoteloví hostia ho majú v cene ubytovania.

Keďže ide o biznis hotel, župany nie sú v povinnej výbave izieb, na hotelovej recepcii nás však informovali, že ak budeme chcieť ísť do wellness, nám ich poskytnú. Takže z izby možno ísť v ňom a keďže je na -1 poschodí, netreba ísť cez lobby bar.

Recepčná nám tiež ponúkla, že ak chceme mať vo wellness viac súkromia, môžeme zavolať na recepciu a zistí nám obsadenosť, teda koľko ľudí sa v ňom práve nachádza. Možno maličkosť, ale pekný prejav záujmu o hostí.

Raňajky sa podávajú už od šiestej, sú pestré a nešoféri tu môžu začať deň aj pohárom prosseca. Check out je o 11.00.

Zhrnutie:

Plus: komfortné ubytovanie a príjemný personál

Mínus: počas našej návštevy nijaké