Hotel sme navštívili teraz počas letných prázdnin, kedy teploty atakovali aj v Poprade tridsiatku, takže väčší záťažový stupeň pre personál už asi ani neexistuje. Preto okrem zamestnancov musí byť vybavený trpezlivosťou trochu aj návštevník.

Nikto ale nie je až tak naivný, že bude hľadať oázu ticha v hoteli, ktorý uprednostňujú hostia práve kvôli prítomnosti aquaparku. Izbu sa nám na konci júla nepodarilo zohnať hneď na prvý raz. Hotel bol plný rodičov s deťmi, ktorým vyhovuje zachovalý trojhviezdičkový štandard vo veľkoryso poňatom raji na vode s 50-metrovým plaveckým bazénom a ďalšími vodnými plochami, toboganmi, ba aj umelým vlnobitím.

A každý rok pribúdajú nové atrakcie. Vďaka termálnemu prameňu je v Poprade možné kúpanie po celý rok, takže vystihnúť tu nejaký hluchý termín je skôr výnimočné. Prameň je tak teplý, že ho musia ochladzovať, aby sme sa v ňom bez obáv mohli kúpať. Prebytok tepla sa využíva na ohrev všetkej pitnej vody a zároveň vykuruje celé AquaCity. Za tento ekologický prístup treba hotel určite pochváliť.

Výhodou ubytovaných je aj to, že skôr ako sa otvoria brány aquaparku, si môžu približne do desiatej pokojne zaplávať a obsadiť si napríklad vyhovujúce voľné ležadlá. Prípadne cez deň, keď aquapark praská vo švíkoch zájsť na túru a po večeri ešte využiť bazény a sauny.

Izby sú orientované prevažne mimo areál, čo zaručuje pokoj aspoň tam. Vybrať si ich možno podľa vzdialenosti od relaxačného centra alebo od reštaurácie. Sú v prírodných farbách ročných období (zelená jar, žlté leto, oranžová jeseň a modrá zima). Takéto ladenie si zachovali už od otvorenia. Kapacita hotela je 100 lôžok spolu s prístelkami.

Niektoré izby možno prepojiť a vytvoriť tak vhodný priestor pre rodiny s deťmi. Prípadne ako v našom prípade si vybrať mezonetovú izbu, kde na poschodí je dvojlôžková posteľ a dole rozkladací gauč s dostatkom odkladacieho priestoru. Hoci je klasifikovaný ako trojhviezdičkový hotel nechýba trezor, minibar. Kedysi bol aj župan za poplatok, posledné roky je k dispozícii zdarma. Z našej izby sme mali prístup na veľkú strešnú terasu, z ktorej bol výhľad na tatranské končiare. Pre pocit pohodlia dobre padne aj rýchlovarná kanvica s výberom čajov a instantnou kávou.

Veľký dôraz kladú aj na čistotu, chyžné sú neustále viditeľné na chodbách, ako aj pri bazénoch a v komunikačných priestoroch. O profesionalitu sa snaží aj ostatný personál (recepčné, čašníci). Recepčné sa skutočne nezastavia. Aktívne ponúkajú aj klubovú kartu, za registráciu síce zaplatíte 5 eur, ale ak ju máte získate hneď 15-percentnú zľavu z ceny ubytovania, alebo 10-percentnú zľavu z konzumácie či už v reštaurácii, alebo ostatných gastro zariadeniach v celom areáli. V cene ubytovania je aj polpenzia, raňajky a večere formou bufetových stolov v reštaurácii High Tatras a parkovanie.

Každý hotelový hosť a návštevník na recepcii dostane náramkový čip, ktorým sa voľne pohybuje po areáli. Hoteloví hostia majú zdarma vstup do bazénov aj wellness centra. Funguje tiež ako „kreditka“ pri konzumácii v bufetoch, v ktorých sa dá platiť aj v hotovosti. Počas prázdnin sa o zábavu stará niekoľko animátorov, čo ocenia hlavne rodičia s deťmi. Zúčastnili sme sa nielen niekoľkých športových akcií, ale aj rôznych kvízov pre menších aj väčších.

Zhrnutie:

Plus: Ubytovanie priamo v priestoroch aquaparku, župan na izbe

Mínus: Zariadenie už nesie známky ľahkého opotrebovania