„U nás máme hlavnú sezónu po celý rok,“ odpovedá nám slečna na recepcii na otázku, kedy býva v ich hoteli voľnejšie. Cez leto a zimu je tu totiž beznádejne plno, treba si preto dovolenku plánovať s dostatočnou časovou rezervou. Zvyšok roka vypĺňajú kongresy a iné firemné podujatia.

Okrem toho sa snaží manažment hotela prilákať hostí aj rôznymi tematickými pobytmi. Napríklad relax víkend s jógou, dámske wellness víkendy, zvýhodnené pobyty pre seniorov, alebo halloweensky víkend. Hotel mimoriadne obľubujú rodiny s deťmi. Počas našej návštevy boli plne obsadené obidve hotelové časti.

Asi tretinu hostí tvorili rodiny z Česka, ktorých neodradila ani ďaleká a nie príliš jednoduchá cesta. A sú aj takí, ktorí sa sem radi vracajú. Nemení sa tu vo veľkom ani personál, čo je tiež znakom dobrého podniku.

Hotel bol u nás priekopníkom medzi zariadeniami, ktoré sa zaraďujú medzi „priateľské k deťom“. Detský bazén, ihrisko, detský kútik, lego detský kútik, detské stoly v reštaurácii, špeciálne menu pri polopenzii a tiež detské raňajky, množstvo animačných aktivít vrátane detskej školy varenia, maskot, ale aj vybavenie izieb pre tých najmenších, to sú len niektoré z plusov tohto hotela.

O zábavu detí sa celý deň starajú veselí animátori s hotelovým maskotom. Program majú na celý týždeň, rozdelený takmer na každú hodinu. Oboznámiť sa sním môžu hostia hneď na recepcii.

Výhodou hotela je, že má dnes dve samostatné wellness centrá s dvomi vnútornými bazénmi a niekoľkými saunami. Jedno je určené pre rodiny s deťmi a do druhého majú vstup povolený len osoby staršie ako 16 rokov. Hotel má dve navzájom prepojené časti, menšia a tichšia Praslička a pre rodiny s deťmi Plesnivec. Zároveň investor neustále investuje do skvalitnenia služieb.

Pri check-ine sme sa usadili v priestoroch veľkej presklenej recepcie, než spracovali potrebné formality. Na privítanie a skrátenie chvíle nám ponúkli drink, vysvetlili všetky potrebné informácie. Recepčné sú profesionálne, zvládali svoju prácu aj v záťažových situáciách. Dostali sme izbu v rodinnej časti Plesnivec.

Izby v tejto časti sú oveľa väčšie a tým pádom aj trochu komfortnejšie. Zariadené sú obidve moderným a štýlovým nábytkom, väčšinou s veľkým balkónom, podlahovým vykurovaním, dobre odhlučnené, ponúkajú atraktívny dizajn a pohodlie. Dobre padne aj rýchlovarná kanvica s čajom a kávou. V izbe nás čakali ručne vyrábané čokoládové pralinky.

Raňajky sú podávané formou samoobslužných stolov v hotelovej reštaurácii na perfektne upravených stoloch. Pri prvej návšteve vás usadí personál k vášmu stolu, ktorý bude len pre vás pripravený počas celého pobytu. Pre malé deti sú tu k dispozícii detské stoličky a pre tie trochu väčšie malé stolíky so stoličkami. Každé dieťa má svoj vlastný stôl, ktorý je hneď vedľa toho, kde sedia rodičia. Čakanie na jedlo si krátia kreslením, lebo na stolíkoch nechýbajú pastelky a papier.

Čo sa týka výberu jedla, pokojne by mohol konkurovať aj ponuke v päťhviezdičkových hoteloch. Kto si počas svojej dovolenky rád vypije na raňajkách aj pohár sektu, je pre neho pripravený aj ten. Aj voľba polpenzie patrí do kategórie zážitkovej gastronómie.

Pri raňajkách si každý môže vybrať z troch druhov jedál, deti majú svoju vlastnú ponuku. Večera je servírovaná a štvorchodová – predjedlo, polievka, hlavné jedlo a dezert. Okrem toho je k dispozícii aj studený šalátový bufet, syry a veľa ovocia. Nápoje sa hradia extra.

Veľký obdiv patrí aj personálu hotela, hlavne čašníkom. Za to, že vždy obsluhovali s úsmevom, občas prehodili milé slovo a to aj vtedy, keď mali plné ruky práce a pritom sa dokázali vyhýbať pobehujúcim, nie vždy príliš disciplinovaným deťom.

Zhrnutie:

Plus: Hotel, ktorý je ideálny pre rodiny s deťmi, ale keďže má dve časti aj dva wellnessy, nie je v ňom vyrušovaná ani dospelá klientela bez detí

Mínus: Mali sme problém s wifi, v izbe nám takmer vôbec nefungovala