Môže byť drevenička s krbom zároveň štvorhviezdičkovým hotelom? Veru môže. Hotel Liptovský dvor v krásnom prostredí Jánskej doliny v obci Liptovský Ján je toho jasným dôkazom. Zabudnite na klasickú predstavu hotela. Po príchode do Liptovského dvora sa ocitnete v samostatnom mikrosvete pätnástich apartmánových chatiek so štandardom štyroch hviezdičiek.

Budete mať iba pre seba dve podlažia v drevom prevoňanej chatke postavenej v štýle typickej liptovskej architektúry. Na prízemí sa nachádza priestranná obývacia miestnosť s krbom, v ktorom si sami môžete rozložiť oheň. Všetko potrebné je k dispozícii. Na poschodí sú dve spálne a na oboch podlažiach kúpeľňa so sociálnym zariadením.

Romantickú atmosféru dotvára zurčiaci potok za oknom a nádherná panoráma Nízkych Tatier. Súčasťou areálu je relaxačné centrum, v ktorom je návštevníkom k dispozícii bazén s protiprúdom, perličkový kúpeľ, ako aj dve sauny – suchá a parná.

Súčasťou areálu je tiež tenisový kurt, squashová hala a posilňovňa. Možné je zapožičať si bicykle alebo korčule a vyraziť na výlet do okolitej prírody. V zimnom období je to iba na skok do priľahlého lyžiarskeho strediska.

Pobyt spríjemňuje profesionálny a nevtieravo pozorný personál. Súčasťou hlavnej budovy je aj reštaurácia a lobby bar. Raňajky sú podávané formou švédskych stolov, ktoré však boli pomerne chudobné a nezahŕňali žiadne teplé jedlá. Miešané vajíčka či omeletu vám na požiadanie ochotne pripravia, chýba však akákoľvek informácia o takejto možnosti.

Liptovský dvor možno odporučiť na romantický pobyt vo dvojici aj na rodinnú dovolenku. Unikátny koncept takmer bez nedostatkov, krásne prírodné prostredie a profesionálny personál – to sú dôvody, prečo sa na Liptov opäť radi vrátime.