Ubytovanie, ktoré sa vymyká hotelovému štandardu, ale zároveň umožňuje využívať jeho výhody. Takých na Slovensku veľa nie je a jedno z nich sme našli na brehu Štrbského plesa. Reč je o pôvabnej Vile Marína, ktorá bola postavená na prelome 19. a 20. storočia, nedávno citlivo zrekonštruovaná a premenená na veľkorysé apartmánové ubytovanie. Voľakedy slúžila ako liečebný dom a niekoľko rokov tu žila aj poetka Maša Haľamová, ktorej manžel-lekár na Štrbskom Plese pôsobil.

Dnes sa tu možno „liečiť“ pokojom a tichom, ktorý vila poskytuje. Je v nej päť priestranných apartmánov, z ktorých je krásny výhľad na Štrbské pleso. Keďže Marínu od neho delí len chodník, asi z nijakého hotela alebo penziónu k nemu nemáte bližšie. Apartmán, v ktorom sme bývali bol naozaj priestorovo veľkorysý, Z chodbičky sa prešlo do veľkej obývacej miestnosti s už spomínaným pôsobivým výhľadom, keďže prednú stenu vily tvoria veľké okná.  V obývacom priestore bola veľmi dobre vybavená kuchyňa, ešte aj s umývačkou riadu, strojom na kávu aj kapsulami.

Jedálenský kút je pre štyri osoby a bola tu aj pohodlná sedačka, ktorá sa dala rozložiť a poskytla spanie pre dvoch ľudí. Interiéru dominovali dizajnové prvky, ako netradičné svietidlá, či rám okolo televízneho prijímača.

Zo spálne bol tiež výhľad na pleso, len z menšieho okna. Súčasťou vily je lyžiareň v suteréne.

Hoci ide o apartmánový dom, apartmány spĺňajú vybavením štandard štvorhviezdičkového hotela. Je tu trezor, minibar, v kúpeľni fén, župany, papučky, dobre fungujúce wifi, široký výber televíznych programov, aj keď počas našej návštevy niektoré nefungovali. V cene ubytovania sú aj výborné raňajky, ktoré sa servírujú v hoteli Solisko. Ten je vzdialený 50 metrov a hostia Vily Marína môžu využívať aj jeho wellness a tiež sa pri ňom parkuje. Tiež tam ubytovaní nájdu všetky informácie o atrakciách a akciách robených v okolí.  Ak sa niekomu nechce ísť do hotelového wellness, v kúpeľni bola vaňa, ktorá plnila aj funkciu vírivky.

Na jednej strane je možno pre niekoho nepohodlné najmä v zime nejsť na raňajky a najmä do wellness v „papučiach“  ale podľa nás krásny interiér apartmánu a najmä pokoj a súkromie, ktoré poskytuje túto „nevýhodu“ bohato vyvážia.

Zhrnutie:

Plus: Štýlové ubytovanie na brehu Štrbského plesa, súkromie.

Mínus: Niektoré z televíznych programov nefungovali.