Anglické slovo Relish znamená v preklade pôžitok a presne to je meno a krédo (staro)nového penziónu v centre kúpeľného mestečka Rajecké Teplice. Nachádza sa priamo na námestí, pred nedávnom dostal nových majiteľov a tí mu dali kompletne nový šat.

Na vybavení izieb sa naozaj vyhrali. Každá je zariadená inými farbami a v trochu inom štýle. Čo tu zostalo z pôvodného zariadenia sú postele a nábytok z dreveného masívu, najmä postele s vyrezávanými čelami pôsobia honosne.

Inak majú izby všetko, čo potrebuje hosť ku komfortnému pobytu. Špecialitou penziónu a jedným z najunikátnejších hotelových apartmánov u nás je Japonský apartmán, zariadený presne v štýle obydlí z krajiny vychádzajúceho slnka, vrátane autentických materiálov.

Dokonca aj papučky na toaletu do kúpeľne, aké sa v týchto priestoroch používajú v Japonsku, tu majú (nebrať, nie sú jednorazové), Súčasťou vybavenia apartmánu je aj možnosť vyskúšať si kimono a stráviť pobyt tu v originálnom japonskom domácom oblečení.

Majiteľka penziónu Denisa Cabadaj - Ogino totiž strávila desať rokov v Japonsku, je veľkou znalkyňou a propagátorkou tejto krajiny aj japonskej kuchyne a kúsok z japonského štýlu života priniesla takto aj na Slovensko.

Rôzne artefakty z Japonska zdobia aj ostatné priestory penziónu a vo forme spomienkových predmetov si drobnosti z krajiny vychádzajúceho slnka možno kúpiť aj na recepcii. Chodby penziónu slúžia tiež ako malá galéria, vystavené obrazy si možno aj kúpiť, na druhom poschodí vystavuje svoje obrazy aj majiteľka.

V penzióne je aj detský kútik, Vip salónik, na prízemí je príjemná kaviareň a reštaurácia. Tá ponúka klasickú slovensko-medzinárodnú kuchyňu, ale na objednávku 24 hodím vopred možno vyskúšať aj japonské degustačné menu.

Kto príde do Rajeckých Teplíc za relaxom a teplou liečivou vodou, 50 metrov od penziónu sú  kúpele Afrodita.

Zhrnutie:

Plus: Štýlové ubytovanie v centre Rajeckých Teplíc, možnosť ubytovať sa v nezvyčajnom Japonskom apartmáne.

Mínus: Nezaznamenali sme.