Príjemný penzión v centre Starého Smokovca je výbornou alternatívou k hotelovému ubytovanie v tejto tatranskej osade. Penzión patrí rodine Žampovcov, ktorých synovia reprezentujú Slovensko v alpskom lyžovaní a je určený najmä pre športovejšie zameraných hostí. Nie je tu napríklad wellness ale zato požičiavajú v zime lyže a snowboardy v lete bicykle. V lete je odtiaľto na skok na turistické chodníky. V areáli je aj predajňa a požičovňa športových potrieb.

Hoci podľa oficiálnej kategorizácie ide o penzión, ktoré často považujeme za menej kvalitnú formu ubytovania ako hotely, ale keď prídete do izby, máte pocit, že ste v  štvorhviezdičkovom hoteli. Aspoň čo sa rozmerov a vybavenia týka. Kvalitný nábytok, v kúpeľni zase kvalitná sanita, výborné matrace, paplóny a posteľná bielizeň, dostatok odkladacích priestorov, dobré osvetlenie, kožená sedačka na príjemné sedenie, Veľká fľaša minerálky, ak by ste náhodou vysmädli, internet funguje cez wifi bez problémov. K tomu sympatický a príjemný personál, ktorý je veľmi nápomocný.

A ešte kvôli jednej veci sa oplatí do Pensionu Tatrasport Zampa prísť – raňajky pripravuje jeden z najlepších slovenských šéfkuchárov Gabo Kocák. Má totiž od decembra v prenájme reštauráciu, ktorá patrí k penziónu a okrem toho že sa tu môžete famózne naobedovať alebo navečerať, môžete raňajkovať domáci chlieb, praženicu, ktorá sa robí vo vodnom kúpeli, bio jogurt alebo tvaroh, prípadne iné špičkové produkty z blízkeho okolia. Raňajky sú v cene ubytovania, ale môžete sem prísť aj keď nebývate v tomto penzióne, sú súčasťou ponuky reštaurácie Culinarium aj pre hostí zvonku.