„Tu, kde sa dotýkajú Západné a Vysoké Tatry, sa Nebo dotklo Zeme a štedro zasypalo toto miesto svojimi darmi. Preto sa tu vďaka hviezdam ľudia budú vždy cítiť nebesky…”

Citát z web stránky penziónika v Pribyline celkom výstižne charakterizuje atmosféru, ktorá vás tu čaká.  Ani samotná podtatranská osada, ani penzión nie sú ničím mimoriadne.  Budova je bez recepcie, hosť dostane kľúč od svojho apartmánu aj od vchodových dverí a môže si tu žiť. Okrem dvoch izieb v apartmáne má k dispozícii spoločenskú  miestnosť, v ktorej sa podávajú aj raňajky, je tu malé wellness centrum, môže si vopred objednať masaž alebo požičať bicykle, deti si zašantia na krásnom trávniku a malom detskom ihrisku. A to je zo služieb prakticky všetko.

Lenže na opísanie zážitku niekedy nie sú to pravé orechové fakty. Skúste si poriadne preklikať web penziónu, čosi na vás dýchne. Nájdete napríklad aj detailne rozkreslené plániky jednotlivých apartmánov. Keď sa rozhodnete prísť a vyskúšať, zistíte, že nie je izba ako izba. Že tá vaša má síce možno trochu miesta, ale o to viac ozdôbok, doplnkov, sú tu sviečky, látky, obrázky, vázy. A sú hostia, pre ktorých je  podstatná práve útulnosť. Zariadenie je kvalitné a interiérom nechýba šarm a vtip. Zo spojených pohoviek v obývačke v našej izbe vzniklo zvláštne letisko, z ktorého sme deti nevedeli dostať. Alebo sme ráno zišli na raňajky a nechceli sme veriť vlastným očiam (a nosu),  čo všetko prevádzkárka, kuchárka a hostiteľka v jednej osobe pripravila,  aby sme sa na deň naladili správne. Dodnes nám chuťová pamäť pripomína výborné zapekané balkánske papriky…

Nebeski je zvláštne zariadenie. Také, ktoré sa dokázalo odlíšiť.