Keď sme hľadali ubytovanie v historickom centre Bardejova, mesta zapísaného do zoznamu Unesco medzi najviac odporúčané, resp. najlepšie hodnotené na renomovaných  rezervačných portáloch patril penzón Le Monde. Nachádza sa naozaj v tom najužšom centre, v uličke par krokov od krásneho historického námestia (ale aj celkovo patrí Bardejov medzi  upravené slovenské mestá).

Samotný penzión je vlastne súčasťou bytového domu , dolu a vo dvore je kaviareň, kde sa podávajú aj raňajky a slúži tiež ako recepcia. Na poschodiach sú okrem izieb a apartmánov aj kancelárie. Izby sú priestorovo veľkoryso riešené , zariadené sú účelne, ale moderným nábytkom, veľká je aj predsieň a kúpeľňa, tu sú dokonca dve umývadlá. Nad dvojhviezdičkový penziónový štandard je v kúpeľniach aj fén a v izbách rýchlovarná kanvica s čajom a kávou a okrem pohárov na nealko aj poháre na víno.  Ak je niekomu teplo , k dispozícii má aj ventilátor. Pripojenie na internet funguje cez wifi, v televízii je k dispozícii bohatý výber slovenských a českých televíznych programov. Na letáčikoch o službách, ktoré penzión poskytuje, je aj mapka centra Bardejova s označením jednotlivých pamiatok.

Apartmány majú okrem spacieho a obývacieho priestoru aj kuchynky a penzión ich ponúka aj na dlhodobý prenájom. Jedinou  nevýhodou, ktorú sme zaznamenali  bolo, že centrálna poloha môže znamenať napríklad cez víkendy, resp. víkendové večery doliehajúci hluk z ulice. Prípadne z námestia, keď sa tam robia nejaké akcie, ktoré bývajú väčšinou spojené aj s (hlasnou) hudobnou produkciou.