Veľké atrakcie generujú veľký záujem a veľa návštevníkov. Ktorí chcú danú atrakciu navštíviť, ale potrebujú aj niekde bývať a jesť, takže profituje celé široké okolie. To je zákonitosť, ktorá platí všade na svete a dá sa aplikovať aj na Slovensko, konkrétne na Poprad -Spišskú Sobotu.

Neďaleko nej postavili AquaCity Poprad, ktoré patrí medzi najnavštevovanejšie akvaparkyna Slovensku. Hoci má aj vlastné ubytovacie kapacity, spôsobilo boom zriaďovania penziónov v blízkom okolí, ktorým je krásna historická časť Popradu, Spišská Sobota.

V jenom z nich v Penzióne Barborka sme nedávno bývali a bola to veľmi príjemná skúsenosť. Najlepšie ju asi vystihuje komentár „pripadám si tu ako v rozprávkovom domčeku“.

Penzión sa nachádza v historickom domčeku, patrí medzi prvé, ktoré tu po vzniku aquaparku vznikli, ale vidno, že majitelia investujú do modernizácie vybavenia – v izbe, kde sme bývali, bola napríklad vynovená kúpeľňa. Keď sem človek vojde, naozaj si pripadá ako v rozprávkovom domčeku. Interiér zdobí historický nábytok, ale aj množstvo milých predmetov.

Nájdete tu aj veľa materiálov s informáciami o Poprade a okolí. V lete sa určite príjemne sedí na dvore a terase, kam sa vchádza priamo z „lobby“.

Izby sú na poschodí, tá naša bola priestranná s troma posteľami (bola deklarovaná a aj sme tam platili ako dvojka). Rozprávkový pocit evokovali červené návliečky s bielymi bodkami, historická komoda, ale mali sme tu aj všetky výdobytky súčasnej doby.

Dostatok odkladacích priestorov, množstvo TV programov, zaheslovaný dobre fungujúci internet, zástrčky hneď pri posteliach, rýchlovarnú kanvicu, kávový aj čajový servis a dokonca aj poháre na víno.

Ak by sme si chceli čítať, bola tu aj polica s knihami v niekoľkých jazykoch. Raňajky sme dostali na hodinu, na ktorú sme si povedali, dostali sme čaj, kávu, džús, omeletu, zeleninu a syrový a šunkový nárez – ani sme to všetko nevládali zjesť.

Check – out bol o jedenástej. Za noc s raňajkami pre dvoch sme v mimosezóne platili 45 eur, čo je za takýto štandard služieb cena, ktorú asi málokde nájdete.

Zhrnutie:

Plus: rozprávkové ubytovanie za rovnako rozprávkovú (boli sme tu v mimosezóne) cenu

Mínus: počas našej návštevy nijaké