Po tom, čo v roku 2013 znovuožila jedna z legiend Tatier, sme sa vybrali do hotela Panoráma na našu druhú návštevu. Nájsť hotel nie je vďaka jeho polohe a vzhľadu žiaden problém. Profesionalitu a ústretovosť, akou sa personál preukázal už pri našej komplikovanej rezervácii, si zachoval aj pri našom check-ine.

Štandardnou kategóriou v tomto hoteli sú jednoizbové štúdia. Pod týmto pojmom si človek ťažko predstaví izbu v rozmere 30-40 metrov štvorcových, aká nás po príchode čakala. Izby sú moderne a vkusne zariadené, tak, ako sa na štvorhviezdičkové hotely patrí. Potešia aj veľké balkóny, ktoré sú súčasťou každého štúdia či apartmánu. Za tie na vyšších poschodiach sa platí o niečo viac, ale aj ten náš na druhom poschodí poskytol pekný výhľad.

Rodiny s deťmi, ktoré patria k hlavným cieľovým skupinám hotela, isto jeho priestrannosť a vybavenie ocenia. Na každú izbu možno doobjednať prístelku či detské postielku, deti do 5 rokov majú pobyt zdarma. Vonku na nich čaká pekné detské ihrisko a vnútri detský kútik. Deti alebo dospelí sa môžu zabaviť aj pri stolnom tenise alebo futbale, s hracou konzolou Nintendo Wii či pri biliarde. Ďalšie možnosti aktivít v Tatrách sú predstavené na veľkej informačnej tabuli vo foyeri hotela. Okrem toho môžu hostia využiť zľavu 8 % na sortiment a servis obchodu so športovými potrebami, ktorý sa v hoteli nachádza.   

Čo v hoteli zatiaľ nenájdete, je wellness centrum. Oproti minulému roku pribudla relaxačná miestnosť, v ktorej ponúkajú masáže za prijateľné ceny. Kompenzáciou je aj možnosť vstupu do wellness partnerského hotela za poplatok. Masáže sú často súčasťou aj tématických pobytových balíčkov, ktoré hotel ponúka za výhodné ceny pri rôznych príležitostiach, ako napríklad Valentín, Deň žien alebo Veľká noc.

Okrem priestorov pre deti disponuje hotel aj kongresovou sálou a troma ďalšími salónikmi, reštauráciou a vinotékou. Pre pohodlie hostí je zabezpečené parkovanie v garáži, raňajky, či check-out do 11:00 v cene ubytovania. Štandard štvorhviezdičkového hotela raňajky obhájili, boli obohatené aj pár jedlami, ktoré sa bežne na raňajkových stoloch nevidia.

Počas večere v reštaurácii bolo vidno, že si na dojme dajú záležať. Stoly krásne prestreté, obsluha ako z učebnice; o tom, že nemajú surovinu k príprave jedného z chodov, nás vopred informovali. Jedlá boli chutné, zabodovali aj veľkosťou porcie a moderátnou cenou. Len jedálny lístok, b ktorom sú rôzne jedlá európskej či slovenskej kuchyne by si zaslúžil zostručnenie. Jasný koncept by mu určite nezaškodil.