Ďaleko (ale samozrejme len relatívne) od civilizácie, uprostred oravskej prírody. To je Oravský Háj Garden Hotel & Resort, zariadenie ako stvorené hneď pre niekoľko skupín ľudí. Tých, ktorí si chcú oddýchnuť od mestského a pracovného ruchu, pre mestské rodiny s deťmi ale aj pre dvojice, ktoré túžia po oddychu na romantickom mieste. Lebo Oravský háj taký je. Nachádza sa za obcou Brezovica uprostred polí a v susedstve lesov. Ide vlastne o dedinku s hlavnou budovou, kde je recepcia, lobby bar a reštaurácia, potom s  domčekmi, v každom niekoľko izieb.

V osobitnom dome je zase wellness s bazénom, kde sa dá celkom slušne zaplávať (teda ak tam nie je viac ľudí), wellness centrom, kde si okrem saunovania a „vírivkovania“ možno kúpiť a vyskúšať početné procedúry. Hotel, či vlastne resort ponúka svojim hosťom početné možnosti športového vyžitia, môžete sa tu napríklad učiť jazdiť na koni, alebo sa len tak previezť na koči, či v zime na saniach ťahaných koňmi. Hneď „za plotom“ Oravského Hája je krátky vlek a upravovaná zjazdovka kde sa môžu deti v sprievode rodičov učiť lyžovať, pre dospelých lyžiarov je niekoľko minút jazdy autom lyžiarske stredisko Brezovica alebo Vitanová.

Okolie Oravského Hája je v zime ale ako stvorené na prechádzky na snežniciach, alebo bežky, v lete na prechádzky. Keď sa vám nič z toho nechce, tak vhodnou alternatívou je v lete leňošenie na tráve pri rybníčku, kde si môžete aj sami uloviť rybu a potom ju aj ugrilovať, alebo vám ju v reštaurácii upravia.

Cesta k zariadeniu je dobre značená, aj v zime upravovaná, zaparkovať môžete priamo pred domčekom v ktorom bývate, každý z nich má názov podľa nejakej rozprávkovej postavy.  Na privítanie dostanete na recepcii všetky informácie o zariadení aj niečo navyše – štamperlík miestneho výborného čučoriedkového likéru. Izby sú priestranné, účelne zariadené, leňošiť môžete buď v posteli, alebo v pohodlných kreslách (v tej našej ale z nich nebolo vidieť na televízor...), majú aj predsieň s dostatkom odkladacieho priestoru a veľkú kúpeľňu s oknom.

Internetové pripojenie funguje cez wifi, občas nám vypadávalo, ale stačilo odpojiť sa a pripojiť sa opäť k sieti. V izbe nájdete aj brožúrku s atrakciami Oravy, bola v troch jazykoch, len v slovenčine nie. Na webovej stránke má ale hotel veľmi pekne rozpísané atrakcie v okolí aj čo všetko a kde sa tu dá robiť. Ak na vás príde v izbe smäd a nechce sa vám ísť do lobby baru, v minibare je minerálka, nealko a pivo za veľmi sympatické ceny. Slušné raňajky, oceňujeme napríklad veľký výber chleba a pečiva, aj pre celiatikov.