V kúpeľnom mestečku Rajecké Teplice, kde možno spojiť relax v liečivej vode aj s aktívnym oddychom v okolitých horách je množstvo možností ubytovania. Od ubytovania v súkromí a penziónoch až po päťhviezdičkový hotelový štandard.

Pre tých, ktorí chcú priestranné izby, oddelenú obývačku a spálňu a ešte aj súkromie, sú dobrým tipom apartmány Meritto priamo v centre kúpeľov. Nachádzajú sa nad populárnou rovnomennou reštauráciou, ktorá slúži zároveň ako recepcia. Parkuje sa priamo pred objektom.

Ubytovanie tu sme si rezervovali mailom, keďže rezervácia cez web dočasne nefungovala. Meritto ponúka niekoľko apartmánov a hosťa, ktorý sem príde prvýkrát, určite príjemne prekvapí ich priestrannosť. Aj ten najmenší, pre dve osoby, v ktorom sme bývali, má veľkosť slušne veľkého panelákového 2-izbového bytu.

Veľká obývacia časť s pohodlnou sedačkou, dostatkom odkladacích priestorov, spálňa s ďalšími skriňami, z ktorej sa ide na chodbičku, ale aj do priestrannej kúpeľne s rohovou vaňou. Hoci apartmány už nejaký ten rok fungujú, všetko vyzerá stále ako nové, nevidno tu stopy opotrebovania.

V chodbe je malý kuchynský kút s riadom, chladničkou a rýchlovarnou kanvicou a tiež stolík a dve stoličky. Hoci v apartmánových ubytovaniach to nebýva často zvykom, tu sú v cene ubytovania aj raňajky v reštaurácii pod apartmánmi.

Tá sa otvára síce až o 10:00, ale raňajky si možno objednať aj na deviatu. Ak ich potrebujete skorej, tiež to nie je problém, pripravia ich večer do izby. Kto má čas a raňajkuje o deviatej, prinesú mu košík s chlebom, pečivom, maslom, syrom, džemom, croissantom a okrem toho si možno vybrať zo sortimentu teplých, prevažne vaječných jedál.

Apartmány poskytujú len ubytovanie, kto si chce užiť v Rajeckých Tepliciach aj wellness, hostia Meritta majú zľavy na vstup aj procedúry v neďalekom hoteli Diplomat a zľavu majú aj na konzumáciu v reštaurácii. Tiež sme v izbe aj v objekte mali dostatok informačných brožúrok, čo sa dá v kúpeľnom mestečku a jeho okolí robiť a ako tráviť čas.

Zhrnutie:

Plus: Komfortné priestranné ubytovanie s dostatkom súkromia v centre Rajeckých Teplíc.

Mínus: Len maličkosť, nenašli sme nikde kód na internet, aj keď v hotelovej knihe naň odkazovali, že je v apartmáne.