Penzión medzi Terchovou do Zázrivou sa nachádza v krásnom prostredí Malej Fatry, neďaleko hlavnej cesty. Odbočka k nemu je dobre viditeľná a značená, takže aj keď sem idete prvý krát, trafíte bez problémov. Tvoria ho tri drevenice, v najväčšej je dole aj reštaurácia. Jedna je po vyhorení, je v podstate nanovo postavená, druhú dokončujú po rekonštrukcii a na rekonštrukciu čaká aj hlavná s reštauráciou.

Príjemné prostredie dreveníc, krásna príroda okolo, teplo z krbu, vôňa dreva má svoje čaro. To je príjemná stránka pobytu tu. Tou druhou, ktorá môže niekomu prekážať, je zvuková izolácia v dreveniciach. Počuť tu takmer každé „šuchnutie“, čo pre niekoho nemusí byť problém, pre iného áno.

Inak je penzión vkusne zariadený, všade sú výrobky ľudových umelcov. Jánošíkov dvor robí totiž pravidelné stretnutia rezbárov, ktorí potom nechávajú svoje dielka v jeho priestoroch a je to naozaj pastva pre oči. V areáli sa nachádza aj Adventure golf a pekné ihrisko pre deti, ktoré si na ňom prídu na svoje najmä keď je pekné počasie a je jedno, či je jar, leto alebo jeseň. Ale svoje čaro tu má samozrejme aj zima – okrem krásnej zasneženej prírody okolo, sme boli svedkami, ako si hostia aj v treskúcom mraze vonku grilovali, čo malo určite svoj pôvab. Určite ale treba navštíviť aj reštauráciu. Ako sa v tomto type ubytovania, patrí, ponúkajú tu typické slovenské jedlá aj s autentickými názvami.

A ak neviete, kde sa nachádza Jánošíkov hrob, tak sa určite príďte pozrieť sem, teda do Jánošíkovho dvora a oči majte dobre otvorené...