Villa Nečas sídli v pekne udržiavanej historickej budove z 18. storočia. Je to štvorhviezdičkový hotel patriaci do siete Historických hotelov Slovenska. Hostia majú na výber z rôznej úrovne vybavenosti izieb podľa svojich nárokov a potrieb, v cene je aj vonkajšie parkovanie a wellness.

V čase našej návštevy však boli funkčné len dve sauny, prebiehala práve jeho rekonštrukcia a údržba. My sme si zvolili štandardnú dvojlôžkovú izbu, bola na hornom poschodí, vybavená podľa štandardov hotela svojej úrovne. Mali sme wifi pripojenie, klimatizáciu, minibar a trezor, v kúpeľni nechýbala kvalitná kozmetika. Bol to menší, ale čistý a účelne zariadený priestor s pekným výhľadom na zeleň, takže sme zabudli, že sme pri frekventovanej ceste  v susedstve s čističkou. Ako pozornosť nás vítalo jabĺčko a v miske cukríky a žuvačky.

Poloha v rámci mesta Žilina nie je príliš výhodná, keďže hotel je v priemyselnej zóne. Ak sem idete prvý krát až do poslednej chvíle akosi neveríte, že tu nájdete komfortné ubytovanie. Do mesta je to autom blízko, ak náhodou prídete bez neho, pešiu prechádzku neodporúčame. Je tu veľmi rušná cesta, lepšie je v tom prípade využiť taxík, alebo MHD, zastávka je neďaleko.

Okolo budovy hotela je krásny park, ktorý ju akoby chráni od okolitého rušného prostredia a vytvára tak oázu pokoja. Obdivovali sme ho aj v čase raňajok, ktoré sú v cene ubytovania. Raňajková miestnosť je prístavbou historickej časti, je celá presklená, susedí s ňou terasa. Pekne prestreté stoly boli ozdobené živými kvetmi  a raňajková ponuka spĺňala kritériá úrovne hotela, chutila nám aj káva.

Hotel sa priam ponúka na organizovanie slávnostných podujatí, svadieb či rodinných osláv. Konajú sa často, hlavne v priestoroch reštaurácie a vínnej pivnice.

Zhrnutie:

Plus: komfortné ubytovanie v historickej budove

Mínus: Mali sme smolu, že počas našej návštevy bolo wellness v rekonštrukcii