Martin nie je zvyčajná destinácia, do ktorej by priemerný Slovák cestoval za pamiatkami, relaxom alebo zábavou a ešte si pritom aj hľadal štvorhviezdičkové ubytovanie. Pritom, je tu všetkého naozaj dosť a mesto Martin sa mení z roka na rok k lepšiemu po všetkých stránkach.

Súčasťou mesta je už skoro polstoročie aj dominanta Hotel Turiec. Svojim hosťom dokáže poskytnúť nielen kvalitné ubytovanie a konferenčné priestory pre firemných klientov, ale aj kvalitný wellness a dokonca kryoterapiu. Kvality wellness centra sme žiaľ nestihli preveriť, ale podľa informácií od domácich, sú na vysokej úrovni.

Hotel je situovaný v centre mesta, len pár krokov od pešej zóny, ktorá je plná života. V blízkosti nájdete nákupné centrum, bary, reštaurácie, nočné kluby, divadlo, butiky. Čokoľvek na čo si dokážete spomenúť. Takže ani zabudnutá zubná kefka nebude žiadny problém. A problémom tu nie je ani parkovanie.

Za hotelom nájdete naozaj veľké parkovisko. Nám sa ušlo miesto na ešte lukratívnejšom mieste a to pred hotelom, skoro priamo pred hlavným vchodom. Ak sa vám ujde miesto až za hotelom nemusíte vešať hlavu. Vchod na recepciu sa nachádza aj z druhej strany.

Nakoľko sme mali v ten večer nabitý program, proces ubytovania sme potrebovali vybaviť v čo najkratšom čase. Na recepcii prebiehalo všetko profesionálne, len bez obvyklého milého úsmevu. Čo sa však zmenilo pri takmer okamžitom návrate na recepciu.

Nefungovali nám totiž kartičky od izby. Ani jedna. Recepčná zareagovala pohotovo a nenápadne sa opýtala, či sme naozaj chceli izbu komfort, nakoľko v tejto izbe sú postele úplne oddelené a podľa našich mien usudzuje, že sme manželia. Samozrejme k tejto chybe došlo pri našej rezervácií. Nevšimli sme si totiž, že v tejto izbe nie je manželská posteľ. Všetko sme pohotovo vyriešili a dostali sme kartičky od inej izby. Z recepcie sme odchádzali s úsmevom a pocitom, že personálu záleží na komforte jeho hostí.

Naša izba sa nachádzala na najvyššom, piatom, poschodí. Krásny výhľad sme teda mali zaručený. A dokonca sme mali šťastie, že to nebolo na parkovisko a rušnú cestu ale na park Pavla Országha Hviezdoslava.

Bola to izba typu Business, s dvoma posteľami, ktoré sa dali ľahko spojiť. Nakoľko hotel nemal túto izbu pripravenú pre nás, nebrali sme to ako mínus a vlastnými silami sme si vytvorili manželskú posteľ. Izba bola naozaj priestranná a viem si v nej predstaviť aj dlhší ako len jednodňový pobyt. V predsieni bola naozaj priestorovo veľkorysá skriňa, ktorá by splnila požiadavky aj naozaj náročnej dámy s kopou kufrov.

V izbe sme mali k dispozícií veľký pracovný stôl, TV s LCD obrazovkou, telefón, trezor, minibar a set na prípravu kávy a čaju. Na stránke hotela sme sa dočítali, že nás čakajú aj kvalitné matrace a bola to pravda. Matrace, paplóny aj vankúše boli naozaj kvalitné.

Ocenili sme aj to, že sme mali o jeden vankúš na každú osobu naviac, oproti iným hotelom. Izba pôsobila naozaj vzdušným dojmom. Dovnútra prúdilo veľa prirodzeného svetla z veľkých okien, ktoré si na noc môžete zastrieť naozaj nepriepustnými závesmi.

Čo je pre nás naozaj dôležité a berieme to ako štandard, ale nenachádzame to v každom zariadení, sú elektrické zásuvky pri každej posteli. Hotel Turiec nás nesklamal ani v tomto a na každej strane postele sa nachádzala jedna zásuvka, nočná lampička a vypínače svetla.

Kúpeľňa bola podobne veľkorysá ako izba. Nachádzala sa v nej vaňa so sklenenou zástenou, umývadlo a toaleta. Súčasťou vybavenia bola aj kozmetika.

Na túto veľkosť kúpeľne nám však chýbalo väčšie množstvo priestorov na odkladanie hygienických potrieb. Čo sa nám však veľmi páčilo, bol led svietiaci prúžok na vani. Izba na nás pôsobila uceleným dojmom. Všetko hralo so všetkým a cítili sme sa v nej naozaj komfortne.

Náš pobyt sme zavŕšili hotelovými raňajkami, ktoré sú súčasťou ceny za ubytovanie. Keďže sme ich už mali možnosť párkrát ich ochutnať, vedeli sme, že čo nás čaká. A kuchyňa hotela Turiec znovu nesklamala.

Raňajky boli výborné. Nechýbala praženica, párky, šunky, salámy, jogurty, ovocie, káva, čaj. Proste nič. Čo však bolo naviac bola panna cotta s malinami. Stihli zobrať aspoň jednu porciu, lebo len sa po nej tak zaprášilo. Krásne sladká bodka za naším pobytom.

Zhrnutie:

Plusy: veľkosť izby, milý personál, výborná poloha

Mínusy: počas našej návštevy žiadne