Chcete stráviť pobyt v hoteli bez detí? Štýlové Tri studničky vás privítajú pokojnou a relaxačnou atmosférou. To je hlavná novinka, ktorú pre svojich hostí pripravil začiatkom tohto roka manažment hotela. K prechodu na koncept „adult friendly“ ich inšpirovali podnety hostí, ktorí sa čoraz častejšie dožadovali relaxu a pokoja. Nenájdete tu teda žiaden detský kútik, detské menu a do wellness centra môžu vstúpiť len osoby staršie ako 15 rokov.

Hotel prešiel výrazným „omladzovacím liftingom ešte v roku 2010“ – zatraktívnili a zväčšili sa priestory wellness a obohatili ich o prvú horskú pláž v Tatrách. Odvtedy sa ani po rokoch nevzďaľuje od svojho deklarovaného štandardu. Kto by si nechcel užiť schladenie po saune v studenom liptovskom potoku? Relax je autentický, cítite sa ako súčasť prírody. Otváracie hodiny sú od tretej do deviatej večer, teda po lyžovačke, alebo túre, ale keď je zlé počasie, môžu ich niektorí vnímať ako menšiu nevýhodu. Gopass klienti môžu využívať wellness o hodinu skôr.

Všetko funguje bez chýb aj vďaka personálu, ktorý sa vždy snaží hosťom vyjsť v ústrety. Prišli sme o hodinu skôr ako je oficiálny check-in. Keďže nemali pre nás pripravenú izbu, lebo bol hotel plný počas celého týždňa, aspoň sme si na recepcii vybavili vopred potrebné náležitosti bez čakania.

So svojou jedinečnou atmosférou, ktorú podčiarkuje príjemné estetické a upokojujúce prostredie je hotel obľúbenou destináciou počas všetkých ročných období. Ojedinelá a priestranná lobby, ktorá sa plynule spája s reštauračnou časťou je miestom pre komfortné posedenie počas celého dňa. Presklené kongresové priestory budia dojem, že sa konferencia koná priamo v náručí horskej prírody. Technické vybavenie zabezpečia podľa potreby.

Hotel aj v tomto roku ponúka dva druhy izieb a tri druhy apartmánov. Štandardné dvojposteľové izby sú dostatočne priestranné s osobitým štýlom. My sme mali priestrannú dvojlôžkovú izbu s gaučom a balkónom. Milo nás v kúpeľni prekvapila soľ do kúpeľa, čo svedčí, že na uvoľňujúce procedúry hotel myslí nielen v priestoroch wellnessu. Každá izba je pritom unikátna, ale všetky majú niečo spoločné – sofistikovaný 4-hviezdičkový komfort dokonale kombinujúci výhody horskej chaty a štýlového mestského hotela.

Skvelý je aj v kuchyni. Tu prekvapia kvalitnými surovinami v nevšedných kombináciách aj na raňajkách. Bohatý výber bol nielen studeného ale aj teplého bufetu, rôznych bio a domácich výrobkov, bylinkové vody, mysleli pritom aj na ľudí s potravinovými intoleranciami. Tortu z vaječných bielkov sme museli ochutnať, aj keď u nás sa precitlivenosť na lepok neprejavuje.

Rezervácia cez internet si vyžaduje platbu vopred, ak ale ide o kratší pobyt, po dohode stačí aj číslo kreditnej karty. Pracovníci recepcie sú profesionálni, jazykovo zdatní a milí. Parkovisko pri hoteli je zdarma. Webová stránka hotela je aktualizovaná, informuje o všetkých prebiehajúcich ponukách a pripravovaných akciách.

Hotel má výborné zázemie pre zimné i letné športy a uspokojí aj najnáročnejších hostí. Keďže je pár kilometrov od Jasnej, zabezpečia aj prepravu k svahom.

Zhrnutie:

Plusy: príjemná atmosféra, pokoj, fantastické raňajky

Mínusy: Zariadenie už nesie na niektorých miestach ako chodby, či vchodové dvere mierne známky opotrebenia