Hotel s priam strategickou polohou priamo na brehu Štrbského plesa je už roky vyhľadávaný a obľúbený u širokého spektra klientely – u rodín s deťmi, rovnako ako u párov. Predurčuje ho k tomu poloha, ale určite aj rozsah služieb, ktoré poskytuje.

Keď sme sa sem rozhodli ísť, ubytovanie sme si objednali cez ich webovú stránku. Bolo potrebné, aby hotel rezerváciu potvrdil, čo sa stalo v krátkom čase. Na garanciu ubytovania je potrebná buď kreditná karta, alebo zaplatenie zálohy.

Prišli sme ešte pre oficiálnym check-inom, ale izba už bola pripravená, takže sme sa mohli hneď ubytovať. Hosťa, ktorý sem príde prvýkrát, určite zaujme priestranná a svetlá lobby s pohodlným sedením aj s nástenkami o aktivitách, ktoré sa dajú v okolí robiť a množstvom informačných materiálov. Parkuje sa pohodlne priamo pred hotelom.

Solisko má niekoľko druhov izieb, mali sme štandardnú izbu. Bola dosť priestranná, mala všetko, čo k štvorhiezdičkovému štandardu patrí, vrátane županov a papúč, keďže hotel má na prízemí wellness. Nezabúdajú tu ani na také drobnosti, ako je zoznam televíznych programov či poháre na víno. Ak má niekto pocit, že napríklad večer nemá čo robiť, v chodbách sú police s knihami pre všetky vekové kategórie, stačí si vybrať.

Pri hotelovom wellnesse sme počas nášho pobytu mali pocit, že už by si zaslúžil menší „refresh“.  Pre deti je tu detský kútik pri reštaurácii a veľké detské ihrisko pred hotelom a pre deti robia aj animačné programy.

Solisko má výbornú reštauráciu (hoteloví hostia majú v nej 10-percentnú zľavu) a je jeden z nemnohých hotelov u nás, kde to vidno aj na raňajkách. Na tie sa tu vždy tešíme a potešili aj tentoraz, rovnako ako raňajkovanie na terase s výhľadom na tatranské končiare.

Výber je pestrý, majú tu aj veci, ktoré bežne na raňajkách nevídame, domáce koláče a pripravujú aj čerstvé palacinky. Navyše ich podávajú pre ranostajov aj sedmospáčov – od 7:00 do 10:30. Check-out je potom pohodlne o 11:00.

Zhrnutie:

Plus: Hotel s výbornou polohou, príjemný personál, skvelé raňajky.

Mínus: Wellness by si zaslúžil „refresh“.