Rodinný relax hotel, tak si definovali misiu svojho podniku noví majitelia Hotela Slovan v Tatranskej Lomnici, keď ho zhruba pred piatimi rokmi otvárali po rozsiahlej celkovej rekonštrukcii. Hotelová budova bola postavená v 70. rokoch, za socializmu ju vybudovali  na rozšírenie ubytovacích možností vo Vysokých Tatrách, no na potreby súčasnej klientely už nestačila. Modernizácia priniesla zvýšenie štandardu a rozšírenie služieb. Hotel je určený naozaj predovšetkým rodinám s deťmi, ale k rodinnej atmosfére prispieva aj rodinné vedenie podniku. Kľúčoví manažéri jednotlivých úsekov sú naozaj rodina, čo z atmosféry v hoteli cítiť.

Slovan má vynikajúcu polohu, pešo sa z neho dostanete aj v lyžiarkach k modrej i oranžovej sedačkovej lanovke, z izieb je navyše krásny výhľad na Lomnický štít. Pred hotelom je jazierko, na ktorom sa v zime dá korčuľovať, za hotelom zasa detský vlek a lyžiarska škôlka.

Slovan je trojhviezdičkový, izby ponúkajú bežný štandard vybavenia, kúpeľne sú pomerne malé, v hoteli je ale veľa rodinných izieb a apartmánov, ktoré zvyšujú flexibilitu ubytovania. Majitelia si dali záležať na farebnosti poschodí a dekorovaní izieb, priestor opticky zväčšujú fototapety (v jednej z izieb z nej však bolo cítiť neveľmi príjemný pach materiálu).

Hlavným benefitom hotela sú jeho služby pre rodiny a deti. Na web stránke nájdete, čo všetko si môžete pre deti objednať – počnúc špeciálnym príborom v jedálni až po nočníky, ohrievače na fľaše, hračky, detské nosiče na turistiku či dáždniky pre najmenších. Deti tento hotel milujú aj vďaka výbornému bazénu a predovšetkým animáciám, ktoré nemajú na starosti študenti nakontrahovaní agentúrami, ale privyrábajúce si učiteľky z materských škôl. Pre deti vedia pripraviť naozaj hodnotný program.

O program sa manažment stará aj pre dospelých, hostí tu podvečer víta pecnisko domáceho chleba a soľ, vo výťahu vždy nájdete rozvrh aktuálnych aktivít  na spestrenie pobytu. V zime sa vo foyeri podáva raz varené vínko, inokedy večer v kaviarni hrá živá hudba, raňajky sú bohaté, no večere naozaj výnimočné, šéfkuchár vytiahne a osobne servíruje niektorú zo svojich špecialít. Slovan je naozaj silný v detailoch.

Ak v hlavnej budove je štandard ubytovanie nastavený na bežných hostí, v tejto sezóne hotel otvoril v protiľahlej typicky tatranskej Vile Slovan krásne apartmány s vyššou úrovňou ubytovania. Tu majú hostia k dispozícii aj kuchynky či privátne wellness centrum. Vďaka tejto novej kapacite je Slovan v tejto chvíli najväčším hotelom v Tatranskej Lomnici.