Hotel Rozsutec návštevníkov vždy na začiatku zimy informuje, aby na príjazdovej ceste radšej použili snehové reťaze. Pre niekoho to môže znieť odstrašujúco, ale aj tak je jeho poloha vynikajúca. V centre Vrátnej doliny a s výhľadom na lyžiarsku zjazdovku - to je plus ako v zime, tak aj počas leta. Hotel neďaleko rázovitej obce Terchová vďaka polohe mimo hlavných trás splýva s prírodou.

Cesta autom do doliny je jednoduchá a vďaka dobrému značeniu hotel nájdete aj bez použitia navigácie. Po príjazde prekvapí dobre riešené napojenie na horskú cestu a pomerne priestranné parkovisko, s ohľadom na to v akom teréne a výške lesa sa nachádza. O povrch parkoviska, ale aj celej príjazdovej cesty je v zime v rámci možností dobre postarané.

Priestranný je aj samotný vstup do hotela, hoci recepcia využíva menší priestor, čo môžu hostia pocítiť pri početnom odhlásení v rovnakom čase. Keďže sme hotel navštívili na začiatku zimy a pred obdobím sviatkov, check-in prebehol veľmi rýchlo. Pracovníčky recepcie boli veľmi milé a šikovné, ochotné vybaviť akúkoľvek požiadavku.

Novinkou, ktorú zaviedli už na konci minulého roka bol nový rezervačný systém na webovej stránke hotela, ktorý dovtedy chýbal. Na ňom ponúkajú aj rôzne zvýhodnené balíčky a nemusia tak využívať rôzne zľavové portály.

Hotel Rozsutec možno považovať za rodinný hotel, hoci viac si ho v zimnom období užijú priaznivci wellnessu a aktívneho oddychu. Wellness môžu navštevovať aj neubytovaní hostia, čo veľmi často aj využívajú. K tomuto relaxu a pokojnej atmosfére prispieva aj drevené vybavenie a dekor v spoločných priestoroch hotela, recepcie či reštaurácie. Rovnako tak sú dizajnované aj jednotlivé izby, v ktorých dominuje drevo a to vkusne aj v kúpeľni v kombinácii s dlažbou.

Aj architektúra bola dôvodom prečo hotel získal ešte v roku 2013 cenu Stavba roka. Izby sú dostatočne priestranné už v predsieni aj kúpeľni. Nevýhodou sú azda tenšie delené steny medzi izbami či hlučnejšia chôdza po chodbách hotela.

Celkovo sú izby na dobrej úrovni a to aj vybavením, čistotou, kvalitou postelí a matracov. Trojhviezdičkové hodnotenie hotel spĺňa bez problémov.

Dostatočne veľký a členitý je aj odkladací priestor. Komfortné a kvalitné sú aj župany do wellness, čo trojhviezdičkový štandard prekračuje. Raňajky sa podávajú v hotelovej reštaurácii. V ponuke bol studený aj teplý bufet, ale napríklad za vaječnú omeletu, alebo espresso si musíte priplatiť.

Hotel Rozsutec je aj vyhľadávaným miestom pre organizovanie firemných školení, odborných konferencií či firemných tímbuildingov. Jedinečné je aj dvojpodlažné wellness, ktoré ponúka na jednej úrovni netradične priestranný bazén a vírivku a nižšom podlaží s výstupom na terasu aj zaujímavé saunové priestory. Tieto sú tvarované, dotvárané motívmi stromov, jaskýň. Tí aktívnejší môžu využiť aj menšie fitnes centrum, prípadne si zahrať stolný tenis. Ako bonus k regenerácii tela a duše získajú hostia nádherný výhľad na panorámu okolitých kopcov cez posuvné sklenené dvere, ktoré vedú na terasu.

Zhrnutie:

Plus: Poloha vo Vrátnej doline s krásnym výhľadom a naozaj veľkoryso riešené wellness

Mínus: Zvuk z chodieb dosť preniká do izby