Hotel ponúka jedinečné spojenie štýlu a pohodlia s kvalitnými službami a profesionálnym personálom. Atraktívna je aj jeho poloha. Zo Starej Lesnej sú na dosah všetky krásy Vysokých Tatier, takže toto miesto priamo nabáda k stráveniu pokojného pobytu spojeného aj s nejakou fyzickou aktivitou.

Pred štyrmi rokmi prešiel hotel aj s podporou Európskej únie rozsiahlou rekonštrukciou, ktorá priniesla skvalitnenie služieb, zmenu kapacity a zloženie izieb. Zmenil tiež oficiálnu kategóriu z dvoj- na štvorhviezdičkový hotel. Novobudovaný bazén, wellness zóna so saunami, vnútornou a vonkajšou vírivkou, konferenčné priestory umožňujú efektívnejšie využitie ubytovacích a gastronomických služieb ponúkaných v hoteli.

Cieľová skupina návštevníkov bola rozšírená aj vďaka vybudovanému bezbariérovému vstupu a výťahu aj o hendikepovaných návštevníkov. Hotel sa nebál a ako prvý na Slovensku zaviedol koncept „adult friendly“. Znamená to, že do hotela majú prístup dospelí aj deti, ale pre všetkých platia rovnaké podmienky.

Teda deti nemajú nijakú zľavu, platia toľko, koľko dospelí hostia a neponúkajú tu ani nijaké špeciálne služby – detský kútik, animácie, detské stoličky, postieľky, menu a podobne. Okrem toho, deti do 15 rokov po šiestej hodine nestretnete v bazéne a ani v priestoroch sáun, tam nemajú prístup vôbec. Priviesť si sem nemožno ani domáce zvieratá. Rodiny s deťmi môžu využiť apartmánové ubytovanie v rámci dependance hotela Lesná, alebo susedný hotel Forton, ktorý disponuje vybavením pre deti.

Naša izba bola typu Superior suite. Okrem plne vybavenej kuchynky, jedálenského stola so stoličkami, obývacej časti s rozkladacím gaučom, mala aj samostatnú spálňu, balkón s výhľadom na tatranské štíty. V hoteli zodpovedne pristupujú aj k životnému prostrediu napríklad aj tým, že v linke sa nachádzali dva smetné koše, na separáciu odpadu, ale aj tým, že významnú časť energií pre potreby hotela získavajú z obnoviteľných zdrojov.

Pri príchode nás na recepcii vybavil milý a ochotný personál, ktorý nám poskytol všetky dôležité informácie o službách hotela. Pri príchode sme dostali kartičku, ktorú treba vložiť do zaparkovaného auta. Rozľahlé monitorované parkovisko je v cene ubytovania.

Na stole pri recepcii je džbán s upravenou vodou pomocou šungitov. Ňou sa môžete osviežiť počas celého dňa.

Vo všetkých izbách sú kvalitné matrace a podušky, šatníky majú vnútorné osvetlenie, v kúpeľni značkovú francúzsku kozmetiku, rovnako ako v saunovom svete. V interiéri prevládajú prírodné materiály, ako drevo, kameň, sklo a veľa živých kvetov. V izbách sú aj župany a hotelové papuče.

Počas pobytu je možné využiť aj stravovanie formou polpenzie, ktorá pozostáva zo štyroch chodov. Vybrať si možno priamo pri večeri. Jedlá v ničom nezaostávajú za kvalitou a množstvom tých, ktoré sú v aktuálnom a´la carte menu.

Každého čakajú perfektne prestreté stoly s naleštenými príbormi a pohármi. Hotel sa vie prispôsobiť aj ľuďom, ktorých trápia rôzne potravinové alergie a intolerancie, len je to potrebné nahlásiť a upresniť požiadavky vopred. Raňajky paria k tým najlepším v slovenských hoteloch. Dostatočný a kvalitný bol výber aj množstvo, môžete si odšťaviť ovocie a zeleninu podľa chuti. Obsluha počas podávania raňajok bola neustále v pozore.

Hotel je ideálny aj na kongresový turizmus. Ponúka niekoľko priestorov s variabilným usporiadaním. Na požiadanie zabezpečia akúkoľvek štandardnú či nadštandardnú techniku, kvetinovú výzdobu, tlmočnícke či iné služby.

Svoje športové potreby, či už sú to v zime lyže, snowboardy a v lete bicykle si môžete uložiť v hotelovej lyžiarni. Rezervácia cez internet funguje bez problémov. Hotel má dobrú webovú stránku, na ktorej informuje o prebiehajúcich akciách a zvýhodnených pobytoch.

Zhrnutie:

Plus: Komfortné pokojné ubytovanie, keďže hotel je adult friendly, výborné wellness a spa a tiež kuchyňa

Mínus: Počas našej návštevy nijaké