Najväčší slovenský básnik P. O. Hviezdoslav tu býval počas svojich študentských rokov. A preto teraz hotel v Kežmarku nesie jeho meno.

Hotel Hviezdoslav má svoje čaro už na prvý pohľad. Vznikol rekonštrukciou a architektonicky citlivou úpravou štyroch domov v historickom centre Kežmarku. História týchto budov siaha až do 17. storočia. Interiér s prístavbami dýchajú históriou.

Keďže hotel je v centre historického Kežmarku a na pešej zóne, hosť, ktorý sem príde prvý krát, musí najprv vyriešiť parkovanie. Priamo pred hotelom nezaparkujete, ale na recepcii nám dali orientačnú mapku, ktorá nás mala nasmerovať na parkovisko. Napokon sme ho po menšom hľadaní našli. Parkovisko pri hoteli je neplatené a nestrážené, v areáli hotela je tiež za uzamykateľnou bránou pár miest pre autá.

Hotel získal ocenenie Najpohostinnejší hotel Európy 2017 medzi európskymi historickými hotelmi, a má aj titul Najluxusnejší butik hotel roku 2016 na Slovensku v rámci Historických hotelov Slovenska. Na webe sa o hoteli Hviezdoslav hovorí ako o Malom hoteli s veľkým srdcom. Nám sa malý nezdal. A keďže je spojený z niekoľkých domov, priznávame, že nám chvíľu trvalo, kým sme sa v jeho chodbách a priestoroch dokázali orientovať.

Návštevníci tu majú k dispozícii všetko čo potrebujú – komfortné ubytovanie, kvalitnú reštauráciu, kaviareň, bar či aj wellness centrum Harmónia so štyrmi druhmi sáun, ľadovým dažďom, relax zónou a jacuzzi.

Ubytovať sa tu dá v tridsiatich izbách – v apartmáne, v izbe DeLux alebo v štandardnej izbe, kde existuje aj možnosť prístelky.

V hoteli sú tiež priestory vhodné na obchodné rokovania, semináre či rodinné oslavy. K dispozícii sú dva salóny a eventová sála Sophia s kapacitou do 100 miest. Na rodinné oslavy a romantické večere je ideálny Maršalský salón.

My sme sa ubytovali v komfortnej, priestrannej podkrovnej DeLuxe izbe zariadenej nábytkom v historickom štýle. Na stene je obraz hotela tak, ako vyzeral v 17. storočí.

V jednej časti boli pohodlné kreslá so stolíkom, sedačkou a stojacou lampou. V druhej časti izby, pod podkrovnými oknami, je priestranná manželská posteľ s kvalitnými matracmi. Na ďalšej stene je priestranný pracovný stôl so zrkadlom, lampou a televízorom, minibarom, telefónom a trezorom. Internetové pripojenie fungovalo perfektne.

Raňajky sa podávali v štýlovej hotelovej reštaurácii Poézia. Šírka ponuky zodpovedala kategórii hotela. Vybrať sme si mohli so širokej ponuky raňajkového menu.

Zhrnutie:

Plus: Harmónia historickej architektúry a hotelového komfortu

Mínus: Keďže hotel je v historickom centre, treba rátať s obmedzenými možnosťami stráženého parkovania