Praktický a príjemný. Hotel Holiday Inn Žilina stojí v desaťpodlažnej stavbe za 10 miliónov eur od roku 2007. Ak náhodou prichádzate do hotela po svojich prvý krát, môže vás prekvapiť poloha desaťpodlažnej budovy v priemyselno-športovom areáli za železničnou traťou. No po vstupe vás nenechá nič na pochybách, že ste v dobre zariadenom a manažovanom hoteli v klasickej medzinárodnej siete.

Majitelia hotel rysovali od základov nanovo a vidieť, že mu nadelili hneď niekoľko charakteristík. Má silné športové zázemie - okrem exteriérového tenisového kurtu priamo v hoteli je v areáli zimný a futbalový štadión. Hotel tak môže byť prirodzene ubytovacím partnerom.  Má aj veľkorysé zázemie pre konferencie v ôsmich sálach, dokopy pojmú do tisíc ľudí.  V čase našej návštevy sa vo vysokej miestnosti lobby baru nachádzali tri autá, ktoré predstavovali na veľkej akcii s hojnou účasťou miestnej honorácie. Cez víkendy sa priestory často využívajú aj na svadby, stužkové, alebo plesy.

Holiday Inn je dobre vybavený aj v relaxačných službách, pôsobivo umiestnených na najvyššom poschodí. Ak ste ubytovaní, máte v cene 55 m2 bazén, z vírivky je hlavne večer krásny výhľad na panorámu Žiliny. Výhľad je dokonca aj z fínskej sauny, z parnej ho neuvidíte len pre paru. Objednať si môžete thajské masáže a je to aj hotelové mini fitness centrum.

A nakoniec reštaurácie a bary - vlajková Panorama zdieľa desiate poschodie s wellness centrom, ponúka kaviarenské i barové sedenie v boxoch či salónik, všetko s výhľadom Zvyšok ponuky je na prízemí, oproti recepcii. Dlhý rad stoličiek, stolov a boxov v rôznom dizajne tvorí útulný Aquarium Bar, raňajkovú reštauráciu a napokon hlavnú hotelovú reštauráciu Cosmopolitan. V zadnej časti má niekoľko miestností za sebou ázijská reštaurácia s názvom Gangnam - vždy sedíte s vlastnou spoločnosťou v súkromí.  

Nedávno sa hotel rozšíril o priestory bývalých squashových kurtov, je z nich Olympic kasíno na ploche 450 metrov štvorcových. Funguje aj ako nonstop bar pre hotel.

Izby sú priestranné, pohodlné, príjemne zariadené. Vidno, že hotelová sieť si za roky vychytala podstatné detaily a školácke chyby ako nevhodné svietidlá alebo priepustné závesy vás nezaskočia. Poteší vankúšové menu, poskytovanie drobností ako jednorazové žiletky bezplatne, kávový a čajový servis, kvalitné wifi a niekoho aj dostatočný výber spravodajských a komerčných staníc.

Raňajky v hodnote 10 eur sú v cene ubytovania a podávajú sa v hotelovej reštaurácii. Rozsiahly je najmä servis teplých jedál, ponuka studených je štandardnejšia. Ponúkajú rôzne druhy čerstvého ovocia, cereálií či sušených plodov. V čase našej návštevy bola slabšia len ponuka koláčov, tvorili ju supermarketové záviny a suchšia bábovka. Ak nechcete automatovú kávu, za espresso si priplatíte.

Cenu za ubytovanie si môžete znížiť tým, že si rezervujete ubytovanie on-line cez IHG webovú stránku. Hotel si vyhradzuje právo žiadať pre garanciu číslo kreditnej karty pri rezervácii. Ak sa nedostavíte v deň plánovaného príchodu, alebo v prípade stornovania rezervácie po šestnástej hodine, hotel účtuje 100 percentný storno poplatok.

K hotelu v širšom centre Žiliny motorizovaného turistu privedie hlavný diaľničný privádzač zo všetkých smerov. Desať poschodovú budovu nemožno prehliadnuť a na to, aby ste trafili bez väčších problémov slúžia pri ceste smerovky hotela. Parkovanie je bezplatné pre ubytovaných na stráženom parkovisku, čo v mestských hoteloch nie je samozrejmosť, v hotelovej garáži vás vyjde na 15 eur za noc.