Keby ste oslovili hostí, ktorí sa ubytovali v hoteli FIS s otázkou, prečo práve tam, so 100-percentnou istotou by vám odpovedali, že práve preto, že hotel sa nachádza v tesnej blízkosti Štrbského plesa, na úpätí Vysokých Tatier pri vchode do Mlynickej doliny a len pár metrov metrov od lyžiarskych zjazdoviek, bežkárskych tratí a turistických chodníkov.

Na Slovensku je veľa vynikajúcich hotelov, viaceré však majú problém, že sú v lokalitách, kde turisti alebo biznis klientela nemá dôvod chodiť. FIS zo svojej jedinečnej polohy ťaží od samého začiatku. Športovým hotelom sa stal v roku 1970, kedy sa na Štrbskom Plese uskutočnili Majstrovstvá sveta v severskom lyžovaní. Vtedy sa stal súčasťou Areálu snov.

Po dobrých a potom zase horších časoch majiteľ začať investovať do jeho obnovy. Zvonku má FIS ešte starý kabát, ale zvnútra už vyzerá dobre. Vstupná hala a kaviareň boli zrekonštruované v roku 2012. Keďže dnes je wellness už samozrejmou súčasťou hotelov s tromi hviezdičkami, v roku 2013 aj tu otvorili wellness centrum s infračervenou, parnou a fínskou saunou a vírivkou.

Športovcom je k dispozícii posilňovňa a športová hala na volejbal, basketbal, minifutbal a tenis. Počas pobytu si môžu zahrať aj stolný tenis alebo biliard, pre deti je tu hrací kútik.

Hotel sa ešte pred rekonštrukciou pozicionoval ako priateľský k zvieracím miláčikom. Po obnove to tiež platí, za ubytovanie s o psíkom už ale vyberá poplatok 15 eur.

Izby boli kompletne zrekonštruované vlani, väčšina z nich má balkón. Štandardná izba s dvomi oddelenými lôžkami má 14 m2, s manželskou posteľou má 17 m2. Je fakt, že štandardné izby nie sú veľké, ale prekážať to veľmi nemusí, keďže sem hostia nechodia preto, aby trávili čas na izbe, ale väčšinu času športujú mimo hotela.

My sme prišli do hotela v jeden večer ako poslední hostia, keďže na cestách zúrila snehová kalamita. Schody do hotela neboli vyčistené od snehu. Ubytovali sme sa v štandardnej izbe (v zime a na jar od 75 eur, v lete a na jeseň od 61 eur). V izbe je dvojposteľ s malými nočnými stolíkmi a lampami. Za posteľami je veľká foto tapeta s tatranskými štítmi, čo je pekné a jednoduché riešenie. Oproti posteliam je malý stolík  nad ktorým je zavesený televízor, dve kreslá a lampa. V izbe je kúpeľňa so sprchovacím kútom a zabudovaný sušič na vlasy.

Vo hoteli FIS sú aj rodinné izby s rozlohou od 25 ma cenou v lete a na jeseň od 101 eur, v zime a na jar od 115 eur. Apartmány majú dve samostatné izby s rozlohou od 35 m2 a cenou od 121 eur (v lete a na jeseň) a v zime a na jar od 135 eur.

FIS okrem klasických bufetových raňajkových stolov zaviedlo extra raňajkové menu pre tých hostí, ktorí majú čipovú kartu gopass, na ktorú sa zbierajú body tak ako pri iných vernostných kartách. Napríklad čerstvo lisovaná šťava z ovocia alebo hemendex či káva sú s kartou o čosi lacnejšie.

Či je o to záujem nevieme, nevšimli sme si, že by zľavy na raňajkové menu hostia využívali. Možno je to tak aj preto, že raňajky v hoteli sú naozaj pestré, a spokojne sa ponukou a kvalitou potravín vyrovnajú hotelom vyššej kategórie. Obsluhujúci personál bol pozorný.

Zhrnutie:

Plus: vynikajúca poloha, po obnove aj zlepšenie komfortu ubytovania

Mínus: počas našej návštevy neumeténé schody, bolo ale po fujavici.