Hotel Diplomat funguje v pokojnej rezidenčnej časti Rajeckých Teplíc už osem rokov. Ani by ste nepovedali, že vznikol prestavbou z ubytovacieho zariadenia z minulého režimu. Štvorhviezdičkové zariadenie má v názve slovo “wellness” - zo samozrejmých dôvodov.

Hlavný vstup z parkoviska pred budovou je monumentálny, na prízemí je väčšina spoločných priestorov - bar, bowling, átrium s detským ihriskom či reštaurácia. Wellness je potom na mínus prvom poschodí, hrdí sa najmä veľkým bazénom a saunovým svetom. Na prvom poschodí je okrem ubytovania aj konferenčné zázemie, ďalšie dve podlažia tvoria izby so 106 pevnými lôžkami.

Jadrom ponuky je 34 dvojlôžkových izieb, s raňajkami a wellnessom sa predávajú od 110 eur za noc. Hotel ponúka aj rozličné apartmány, cieli najmä na rodiny. Je to najmä pobytový hotel, marketing sa orientuje na rôzne balíčky, ktoré kombinuje aj s polpenziou.

Hotel v modernom dizajne je ladený do hnedých tónov, tie sa opakujú aj desiatkach originálnych abstraktných obrazov rozmiestnených po celom zariadení. V našej štandardnej izbe boli v predsieni vešiaky, úložný priestor bol sústredený vo vstavaných skriniach na izbe, ktorá mala aj balkón s výhľadom na rodinné domy a polia.

Izba bola tichá a príjemná, mali sme menší plochý televízor a trochu slabšie vybavený minibar (bez piva či vína, ale za to plný malých fľaštičiek tvrdého alkoholu). V kúpeľni bola malá trojuholníková vaňa na sedenie. Wifi fungovalo bez problémov.

Hostia majú v izbe župan a papuče a výťahom sa dá dostať priamo do wellnessu. Vstup sem pôsobil trochu pochmúrne, v chodbe však nikto čas netrávi... a veľký 20-metrový bazén hĺbkou do 1,80 metra a perličkovým kúpeľom v kúte je skutočne vrcholom ponuky a patrí medzi najväčšie v slovenských hoteloch. Saunový svet je príjemný, k fínskej, parnej a soľnej saune sa pridávajú rôzne osviežujúce sprchy a ochladzovací bazén. Hotel ponúka aj masáže, v priestoroch je fittness centrum.

Raňajky v Diplomate sú bohaté, servírovali napríklad pečené vajíčka. Ak máte chuť na praženicu alebo omeletu, treba poprosiť obsluhu, pripravia ju. O to lepší je výber teplého bufetu - majú tu grilovanú zeleninu, huby, fazuľku na paradajkovej omáčke či párky, klobásu a slaninu. Zo syrov nárezy a viacero druhov rýb. Káva sa podáva z automatu. 

Raňajky i parkovanie sú v cene ubytovania, k pobytom si môžete objednať polpenziu s dobre vyzerajúcimi a pestrými ponukovými stolmi. Drahšou možnosťou je hotelová reštaurácia s á la carte menu. Ponúka kvalitné, dobre vyzerajúce moderné jedlá a dobrú obsluhu.