Hotely v historických budovách a ešte navyše v centrách miest majú všade na svete svoje čaro. Metropolu Šariša Prešov nevynímajúc. Tu sa k takým zariadenia ráta hotel Carpe Diem. Nachádza sa neďaleko Hlavnej ulice v tichej bočnej uličke v starom meštianskom dome. Na štyroch poschodiach je tu 16 izieb, každá je zariadená v inom štýle, buď podľa ročných období alebo európskych a svetových metropol. Aj izby, ktoré sú v podkroví a majú pred názvom slovíčko mini a sú aj najlacnejšie sú obrovské a vkusne zariadené.

Majú pohodlné postele, dostatok odkladacieho priestoru, aj pre dlhší pobyt, keď chcete pozerať televíziu, alebo si čítať, môžete tak robiť pohodlnom ušiaku. Aj keď - v ten "našej" bolo naladených minimim programov. Rovnako priestorovo veľkorysá ako izba, je aj kúpeľňa s rohovou vaňou. V minibare je slušná ponuka nealkoholických nápojov, našli sme na ňom aj otvárač na fľaše, čo sme nenašli, bol cenník. Tiež by sa zišli aspoň stručné informácie o hotelových službách, bol tu len  jedálny lístok hotelovej reštaurácie v angličtine, ktorá má ale iný názov ako hotel, takže hosť, ktorý si nepreštuduje dobre web, nemusí vedieť, že patrí k hotelu. A neublížili by ani informácie o Prešove a okolí. V celom hoteli je wifi, fungovalo bez problémov.

Carpe Diem je typický mestský hotel, nemá relaxačne zázemie typu wellness alebo fitness, keď sa oteplí ale možno určite úžasne relaxovať na čerstvom vzduchu v letnej hotelovej záhrade- Podľa hotelového webu je vraj najkrajšia v meste. V plnej kráse sme ju nezažili, keďže sme boli v hoteli vo februári, ale aj v zime vyzerala pekne, určite sa tam v lete trávi čas príjemne. V chladnejších dňoch si možno zase posedieť v lounge v suteréne, kam je vchod aj z ulice. V areáli hotela je aj reštaurácia, kaviareň a vínna pivnica. Do reštaurácie sa chodí cez dvor, takže v zime je dobré si na raňajky zobrať niečo teplejšie. Parkovanie pri hoteli je zdarma, parkuje sa vo dvore.