Výjazd Poprad – východ z diaľnice D1 je asi najjednoduchšia cesta pre tých, ktorí do tohto hotela prichádzajú autom. Ďaleko to nie je ani z popradskej železničnej stanice. V preplnenom areáli našťastie usmerňuje parkovanie zamestnanec hotela. Parkovanie zdarma tu je nielen pre hotelových hostí, ale aj pre návštevníkov aquaparku. Ubytovaní majú ale prednosť a môžu na chvíľu zaparkovať aj priamo pred vchodom.

Hotel ponúka už viac ako dekádu ubytovanie pre hostí, ktorí uprednostňujú pri návšteve aquaparku štvorhviezdičkový štandard. O tom, že má svoju klientelu a má jej dosť sme sa presvedčili aj pri našej poslednej návšteve. Hotel bol plný, prevládali rodiny s deťmi, čoraz viac cudzojazyčných, pre ktorých je toto miesto ideálne.

Bezbariérový prístup, detský kútik, preliezky v areáli aquaparku a množstvo atrakcií, animátorov, prístup v hotelovom župane priamo do bazénov a wellness a blízkosť Tatier. Aj keď do aquaparku denne prúdia davy ľudí, možno zodpovedne povedať, že hotel je pokojný. Izby štvorhviezdičkového hotela sú v druhom krídle, kam vás zavedú smerové tabule.

Majiteľ každým rokom investuje nemalé peniaze do skvalitnenia služieb nielen hotela, ale najmä aquaparku. Aktuálne pripravujú nové priestory v rámci hotelovej časti v spolupráci s klinikou estetickej a laserovej medicíny, ktoré by chceli otvoriť v priebehu budúceho roka.

Počas letných prázdnin, pri plnom obsadení sa recepčné nezastavili. Boli však milé, jazykovo dobre vybavené, ochotné odpovedať na všetky naše otázky a zariadiť všetky naše požiadavky a prosby. Vyznali sa dostatočne aj v okolí a poradili nám pri výbere ďalších aktivít. Ak majú počas pobytu voľné izby, dovolia vám aj trochu skorší check-in.

Pri zariaďovaní interiéru rozmerovo veľkorysých izieb využili služby architekta, vďaka tomu je stále moderný, praktický a dokonale zladený (nábytok, koberce, závesy, steny, obklady a svetlá v kúpeľni, v ktorej je aj kvalitná sanitárna technika a napríklad aj bidet). Nešetrili ani na posteľnej bielizni, kvalitné sú aj matrace a svietidlá, k dispozícii je wifi a LCD televízory.

Každá izba má balkón s panoramatickým výhľadom na tatranské končiare, kde si môžete posedieť a obslúžiť sa priamo v izbe uvarenou kávou alebo čajom. V cene ubytovania je vstup do vnútorných a vonkajších bazénov, wellness, fitness, raňajky a tiež večera zo samoobslužných stolov.

Hostia si platia navyše len nápoje počas večere. Reštaurácia poskytuje služby pre ubytovaných z obidvoch hotelov, mimo sezónu ak je menej hostí aj pre susedný hotel Riverside. Otvorená je cez deň aj pre neubytovaných hostí, objednať sa dá z dobre zostaveného jedálneho lístka s ponukou domácej a medzinárodnej kuchyne. V areáli je aj niekoľko barov, kde môžete stráviť voľný čas aktívne, ale aj v intímnom prostredí pri poháriku dobrého vína. V spoločných priestoroch a izbách vidno výsledky starostlivej práce chyžných.

Na raňajkách cez hlavnú sezónu sme si mohli vybrať z dostatočnej ponuky teplého a studeného bufetu. Teplý bufet neustále kontroloval a obsluhoval personál. Káva bola k dispozícii len z automatu, na malé espreso si treba zájsť do susedného baru, v ktorom ponúkajú celý deň aj skvelé zákusky. Obsluha ihneď spratávala zo stolov použitý riad.

Hotel ponúka vždy niekoľko typov pobytových balíčkov, ponuky sú na webovej stránke aj viditeľne vystavené na recepcii. Raz mesačne ich posiela klientom aj mailom. Myslia tu aj na to, aby mali poznávaniachtiví hostia informácie, čo robiť v okolí.

Na usporiadanie konferencií, výstav a firemných akcií je k dispozícii kongresová sála s kompletným technickým vybavením s kapacitou 350 osôb, zasadacia sála pre 80 osôb a salónik s kapacitou 30 miest. V zimnej sezóne je zabezpečená pravidelná doprava do lyžiarskych stredísk.

Zhrnutie:

Plus: komforné ubytovanie v bezprostrednej blízkosti aquaparku

Mínus: počas našej návštevy nijaké