Jedno z najvyššie položených hotelových ubytovaní na Slovensku (1670 m. n.m.) sme navštívili s odstupom dvoch rokov. Vtedy ešte voňal čerstvým drevom a sezóna bola rozbehnutá. Ale na začiatku letnej sezóny a vtedy v nie veľmi priaznivom počasí, bolo parkovisko pomerne plné.

Patrili sme k menšine, ktorá sem prichádza pešo po turistických značkách. Tá sa väčšinou ubytuje v deväť posteľovej turistickej izbe, my sme boli výnimkou, ubytovali sme sa v štandardnej dvojposteľovej. Na prvý pohľad zdala rovnaká ako kedysi, no predsa len na kvalite matracov bolo cítiť, že „zopár“ hostí už tu spalo. Izby sú malé, pekne zariadené, útulné a stále čisté.

Hoci hostia sem chodia aj v turistickej obuvi, na kobercoch to nevidieť. Vysokohorská atmosféra je v hoteli umocnená použitými farbami, dekoráciami a hlavne fotografiami s tatranskou tematikou od Ladislava Janigu. Keď vstúpite do izby, na privítanie vás víta v televízii program o prírode. Hostia majú k dispozícii všetko čo táto kategória hotela má poskytnúť. Minibar sa trochu stráca vo vstavanej skrini. Je tichý, skromne naplnený.  K dispozícii je aj malý trezor v izbe.  Po túre veľmi dobre padne návšteva wellness. To v hoteli Sliezsky dom je zároveň najvyššie položené na Slovensku a výhľad z okna v odpočinkovej miestnosti  asi nemá konkurenciu –pozerať sa môžete na Velické pleso a Večný dážď.  Hostia môžu navštívíť aj parnú alebo fínsku saunu a vírivku. Župany požičiavajú na recepcii za poplatok.

Medzi ďalšie spestrenie pobytu patria besedy s horskými vodcami, možnosť výstupu na Gerlach s horským vodcom, pre aktívnych horolezcov aj začiatočníkov vybudovali horolezeckú cestu na Velický zub, pre tých, ktorí chcú nenáročný pobyt sa dajú realizovať aj menšie vychádzky. Ponúkajú tu teambuildingové aktivity pre kolektívy. V cene pobytu sú aj raňajky, v postačujúcom sortimente pre túto kategóriu hotela. Veľa hostí využíva aj možnosť zakúpenia polpenzie.