Malá Fatra patrí medzi najkrajšie časti Slovenska a nájsť tu cez víkend ubytovanie, nie je celkom jednoduché. V niektorých menších objektoch sme neuspeli, boli obsadené, v hoteli Havrania v Zázrivej mali ešte voľno. Telefón najprv nedvíhali, ale následne sa sami ozvali a potvrdili rezerváciu. Čakala nás skoro adrenalínová jazda do časti Veľká Havrania, po úzkej cestičke, až sme si pomysleli, že dostať sa sem v zime, keď napadne sneh je asi celkom umenie. Hotel je novozrekonštruovaný (fungujú pol roka) s veľkým parkoviskom, v lone čarokrásnej prírody a výhľadom na Rozsutec , ktorý sa týči presne oproti.

Keď sme prišli, na recepcii bolo prázdno. Zazvonili sme na zvonček položený na pulte a chvíľu sme čakali. Po zaregistrovaní sme dostali kartičku na vstup do izby, budovy aj wellness a upozornili nás, kedy si vstup objednala skupina hostí, otvorené však mali v ten deň len tri hodiny.

Wellness, ako aj celý hotel sú veľmi pekné, v bazéniku sa dá urobiť aj pár temp a voda je z minerálnych prameňov, využiť možno aj sauny a ochladzovací bazén. Ubytovali nás na prvom poschodí v susedstve reštaurácie, ruch však nebolo počuť, hostí veľa nebolo a otváracie hodiny sú do desiatej. Izba sa nám páčila, všetko voňalo novotou a aj výhľad bol super, priamo na Rozsutec. Sme však zvyknutí na tvrdšie matrace a vankúš sa nám zdal priveľký, čo je samozrejme vec názoru. V izbách sú chladničky, resp. prázdne minibary. Počas večere bolo v reštaurácii približne 10 hostí, všetko zvládala s miernym čakaním jedna čašníčka. Štúdium jedálneho lístka nám veľa času nezabralo, obsahoval pár položiek. Objednané jedlo chutilo, hovädzie líčka a bravčová panenka boli pripravené výborne a za výbornú cenu. Hostia, ktorí sa ubytujú na viac dní uprednostňujú výhodnejšiu polopenziu.

Na raňajky sme šli dosť neskoro a tak nás čakala už skromnejšia ponuka, mali však zo všetkého po troche, studený aj teplý bufet, ovocie aj zeleninu a  potešil aj bezlepkový chlebík. Hotel ponúka svoje zázemie rôznym skupinám hostí, často je využívaná školiaca miestnosť vedľa reštaurácie. Aj my sme tu stretli skupinku dám na workshope, či teambuildingu, ľudia sem chodia za krásnou prírodou, v lete aj v zime. Ponúkajú tu možnosť požičania bicyklov, zabezpečia rafting, na svoje si prídu turisti, tak isto aj milovníci lyží. V lete sa dá zahrať tenis a myslia aj na deti, okrem detského kútika je aj vonkajšie detské ihrisko. Majitelia ponúkajú aj organizáciu svadieb.

Pri všetkom peknom, čo nás obklopovalo sa nám ale zdalo, že tu chýba personál. Keď sme odchádzali, znovu sme sa museli obrniť trpezlivosťou a nakoniec ísť do baru, aby sme pobyt mohli zúčtovať. Nová podoba zrekonštruovaného hotela a jeho úžasná poloha však stoja pre milovníkov prírody a komfortu za návštevu.