Ikona medzi tatranskými ubytovacími zariadeniami, hotel, ktorý bol postavený pred vyše 100 rokmi a doteraz nič nestratil zo svojej noblesy. Tak by sa dal stručne charakterizovať Grandhotel Praha na vŕšku nad Tatranskou Lomnicou.

Boli sme tu počas pracovného týždňa v októbri, teda v mimosezóne, ale dianie v hoteli tomu rozhodne nenapovedalo, bolo tu živo.

Ak sa hovorí (a je to pravda), že prvý dojem rozhoduje, tak v tomto tatranský hotel počas našej návštevy zabodoval – na recepcii sme dostali všetky potrebné informácie, recepčná bola naozaj príjemná a ústretová.

Dostali sme izbu Classic s výhľadom do doliny a navyše rožnú s netypickým pôdorysom, keďže sa nachádzala v „polovežičke“ hotela aj s veľkým balkónom. Cena za ňu je o niečo vyššia ako za klasickú izbu, ale ak je k dispozícii, rozhodne odporúčame si priplatiť.

Nezvyčajný pôdorys jej dodáva osobité čaro a aj priestrannosť. Bola naozaj veľká, okrem hotelovej klasiky – postelí, skríň, stola so stoličkou sa sem zmestila ešte aj veľká pohodlná pohovka so stolíkom a izba aj tak nepôsobila preplnene.

Všetky izby v hoteli postupne dostali nový vzhľad a aj zariadenie tej „našej“ vo všetkom zodpovedalo štvorhviezdičkovému štandardu.

Tatranská Lomnica je obľúbeným dovolenkovým cieľom v každom ročnom období, na relax po prechádzke, turistike alebo lyžovačke slúži hotelové spa a wellness. Bazény sú otvorené celý deň, už od desiatej, sauny poobede, od tretej.

Ako jeden z mála tatranských hotelov má aj takú vonkajšiu časť, ktorú netvorí len vírivka, ale vonku je okrem nej aj sauna, ochladzovací bazén a malý „infinity“ bazén s výhľadom na okolité lesy.

Veľkú pozornosť tu venujú tomu, aby bol hosť spokojný už od prvých hodín dňa, raňajky sú tu bohaté a pestré. Do hotela je možné prísť aj so štvornohým členom domácnosti, platí sa 15 eur na deň a v izbe sme mali aj štýlovú podložku pre psíka, misku s vodou, uteráčik a pekne graficky urobenú visačku na dvere pre chyžnú s oznamom, že v izbe je pes.

Check out je o desiatej.

Zhrnutie:

Plus: Štýlové ubytovanie v historickom prostredí, pekný wellness, bohaté raňajky

Mínus: Počas našej návštevy nijaké