Dlhé desaťročia bol Grandhotel v Starom Smokovci najvyššou budovou a dominantou tejto tatranskej osady. V posledných rokoch ho obostavali apartmánovými komplexami, takže najvyšší už nie je, ale jeho majestátnosti a honosnosti mu to neubralo.

Čaro historickej vyše storočnej budovy vás „opantá“ hneď pri príchode, ale treba povedať, že v tom dobrom. Celý hotel je vynovený, takže spája historického ducha s výdobytkami 21. storočia. Pri našej návšteve sme najprv pohodlne zaparkovali hneď pri hoteli a išli sa ubytovať. Pri check-ine nám recepčný poskytol všetky potrebné informácie, ktoré by sme mohli k pobytu potrebovať.

Mali sme objednanú izbu typu Štandard, všetky izby sú kompletne prerobené a na novo zariadené, takže vo všetkom zodpovedajú štandardom štyroch hviezdičiek. Izba mala všetko, čo si od komfortného pobytu priať – bola priestranná, kvalitné postele a posteľná bielizeň, dostatok odkladacích priestorov, dobré osvetlenie, bez problémov fungujúce wifi pripojenie, pestrý výber televíznych staníc, vzorne spracovaná hotelová kniha s množstvom informácií o hoteli aj okolí a tiež o tom, čo sa dá robiť v hoteli aj tipy na výlet, župan, papučky.

Z hotelových služieb sme využili wellness, ktoré je otvorené poobede od tretej do deviatej. Je tu niekoľko sáun, vírivka, relaxačný bazén, v ktorom sa dá cez víkend plávať aj ráno, my sme tu však boli cez týždeň, ale potešilo aj večerné plávanie a saunovanie. Rovnako príjemne sa ale večer sedí aj v hotelovom historickom bare, ktorý podobne, ako celý hotel už niečo pamätá.

Raňajky sa podávajú v impozantnej hotelovej reštaurácii, ide určite o jeden z najkrajších priestorov kde sa dá v slovenských hoteloch raňajkovať. Výber pri raňajkách priestoru, kde sa podávali, hanbu neurobil – bol naozaj pestrý, s množstvom domácich (v hotelovej kuchyni urobených) produktov.

Hoci sme boli v Grande v októbri a cez týždeň, čo teda nie je zďaleka hlavná sezóna, súdiac podľa ruchu na raňajkách, hotel bol slušne obsadený. Evidentne má svojich priaznivcov, ktorí si ho nájdu bez ohľadu na ročné obdobie.

Zhrnutie:

Plus: Pekné historické prostredie s výdobytkami modernej doby

Mínus: Počas našej návštevy nijaké