Desať rokov v živote človeka je nič, ale v živote hotela je to celkom veľký úsek. Hotelierstvo žije u nás rýchly život, to znamená že vybavenie ubytovacích zariadení sa rýchlo opotrebováva, fyzicky aj morálne. Nie raz sa nám totiž stalo, že hotel, ktorý sme ako nový obdivovali, po desiatich rokoch doslova kričal „niečo so mnou urobte“.

Prvý sieťový päťhviezdičkový hotel na Slovensku, Grand Hotel Kempinski High Tatras, oslávil v máji 10. výročie otvorenia – a treba povedať, že jeho sa vyššie uvedené vety ani štipkou netýkajú.

Nevieme, či mali bytoví architekti takú šťastnú ruku pri výbere zariadenia a materiálov, alebo tu majú ohľaduplných hostí a excelentné chyžné (najskôr asi z každého), ale vybavenie hotela pôsobí nielen nadčasovo, ale stále ako nové. Čo pri každej návšteve neprestávame obdivovať.

A to sa teda nedá povedať, že izby sú zachované preto, lebo väčšinu roka zívajú prázdnotou... Aj keď sme tu boli, bol hotel plný a priemerná ročná obsadenosť je okolo 60 percent. Čo by za to iné hotely dali. To napriek tomu, že ide v hlavnej letnej a zimnej sezóne o hotel s najvyššou cenou ubytovania na Slovensku.

Tatranský Kempinski má päťhviezdičkový medzinárodný štandard so všetkým, čo k tomu patrí. Izbu sme si objednali cez webovú stránku, na záväznú rezerváciu treba kreditnú kartu. Pri príchode sme dostali welcome drink, všetky potrebné informácie k pobytu a recepčná nás odprevadila do izby.

Tú sme mali s výhľadom na Štrbské pleso a Tatry a keďže k 5-hviezdičkovému štandardu patrí aj „treatment“, teda nejaká maličkosť na uvítanie, tu to bolo ovocie.

Izba mala všetko, čo k piatim hviezdičkám treba, rozpisovanie by zabralo niekoľko riadkov. Okrem informácií o hoteli sme mali aj letáky s tým, aký program pre hostí pravidelne pripravujú – napríklad pozorovanie hviezd s ďalekohľadom, nočné prechádzky okolo Štrbského plesa, rannú jogu či historickú prehliadku hotela a mali sme tu aj hotelový magazín.

Hoci sa Kempinski nachádza uprostred krásnej tatranskej prírody, hostia trávia radi čas aj v hoteli, najmä vo wellnesse, ktorého predná stena je sklenená, takže je z neho výhľad na tatranské štíty. Kto si vo wellnesse nepotrpí na spoločnosť, odporúčame dopoludňajšiu návštevu. Keď sme tam boli doobeda, boli sme tam sami, aj keď určite to nie je pravidlo.

Piatim hviezdičkám zodpovedajú aj hotelové raňajky, ktoré sa servírujú v elegantnej hotelovej reštaurácii, v peknom počasí ráno presvetlenej tatranským slnkom. Výber je pestrý a bohatý a keďže hotel objavila aj ázijská klientela, možno tu ráno začať aj polievkou a rezancami... V ponuke je ale aj šampanské, hľuzovky a kaviár, pravda v rámci Cisárskych raňajok, ktoré stoja pre dvojicu 400 eur.

Check out je o 12:00, takže kto sa neponáhľa na túru, alebo za povinnosťami, môže si užiť aj v deň odchodu ešte pol dňa v luxuse.

Zhrnutie

Plus: Medzinárodný päťhviezdičkový štandard v krásnom prírodnom prostredí.

Mínus: Počas našej návštevy nijaké.