Rozľahlý komplex budov na okraji Horného Smokovca, vzdialeného od cesty aj hlučnejšieho centra – to je Grand Hotel Bellevue. Ťaží z výhodnej polohy, ale boduje aj svojim vybavením. Napriek tomu, že je to hotel s obrovskou ubytovacou kapacitou, je pokojný, čo je zabezpečené rozľahlosťou objektov.

K dispozícii má 150 izieb, z ktorých je už presná polovica zrekonštruovaná do nového štandardu Exclusive. Dizajn na izbách je rôzny, postupovalo sa po poschodiach.

Na zadaní pracovali viacerí interiéroví architekti. Ceny izieb po rekonštrukcii nie sú výrazne vyššie ako tie klasické, preto sa oplatí si za komfort trochu priplatiť. Aj keď je kapacita obrovská, aj tak sa nám stalo, že začiatkom novembra bol hotel plne obsadený, čo ale nijako neznepríjemňovalo náš pobyt.

Na recepcii pracuje mladý ochotný personál, ktorý je aj slušne jazykovo vybavený. Poskytol nám kompletné informácie o výhodách a možnostiach ubytovaných hostí. Kým si zapisovali potrebné údaje z našich dokladov, ponúkli nám pohár sektu, alebo ovocnej šťavy a domáce koláčiky.

Dostali sme zrekonštruovanú izbu takmer na najvyššom poschodí s krásnym výhľadom do doliny. Balkón je bonusom hlavne v lete. Počas našej návštevy zrejme trochu viazla komunikácia medzi chyžnými a recepciou, lebo aj keď sme mali rezerváciu len pre dve osoby, v izbe nás čakala rozložená prístelka. Keď sme požiadali, či by bolo možné ju zložiť, spravili tak pomerne rýchlo, ale pre zmenu nám nechali len jeden župan a hotelové papuče. Tie sa vám zídu pri návšteve hotelového wellness centra, ktoré posledný rok tiež prešlo rekonštrukciou, dokončená bola na jeseň 2019.

V rámci nej by mala byť ešte oddelená aj detská časť. Použité boli aj tu predovšetkým prírodné materiály. Okrem jedného z najväčších hotelových bazénov vo Vysokých Tatrách pribudol moderný saunový a relaxačný svet. Nájdete tu aj hotelový kozmetický salón či thajské masáže..

Hotel má od začiatku roka 2019 nový manažment a okrem už spomínaných rekonštrukcií pristupuje s plnou vážnosťou aj k otázke životného prostredia. Napríklad používajú papierové slamky, pri hotelových grilovačkách jedlý riad z otrubového šrotu, alebo z cukrovej trstiny vyrábané „take away“ boxy.  Nový riaditeľ Miroslav Warhol sa pričinil aj k tomu, že priamo pod tatranskými štítmi začali chovať včely. Vďaka tomu sme aj my mohli počas predĺženého víkendu začiatkom novembra ochutnať pravý tatranský med a dokonca si ho aj kúpiť.

Prínosom pre hotel sú určite veľké kongresové priestory. Hotel disponuje jednou z najväčších kongresových sál na Slovensku s kapacitou 750 miest. Reprezentatívne priestory sú s najnovším technickým vybavením a spolu sa tam zmestí až 1200 osôb.

Športovo založení hostia môžu využiť fitness, svoje voľné chvíle môžu tráviť aj pri hre biliardu, bowlingu squashu, ping-pongu. Ako jeden z mála hotelov má k dispozícii okrem fitness centra aj telocvičňu. Na recepcii požičiavajú športové pomôcky pre tieto druhy športu, ale napríklad aj lyže a bicykle.

Mimoriadnu pozornosť venujú deťom. Okrem detského kútika si v hoteli môžete objednať aj lyžiarsku školu s odvozom priamo z hotela. V areáli hotela je vlastné bezplatné parkovisko monitorované kamerovým systémom. Raňajky sú podávané v jednej z dvoch hotelových reštaurácií. Mohli sme si vyberať zo skutočne veľkej ponuka teplého a studeného bufetu na raňajkách. Hostia v hotelovej reštaurácii využívajú ako formu stravovania polpenziu. Kto chce inú formu stravovania, tú  zabezpečuje Slovenská reštaurácia.

Zhrnutie:

Plus: Množstvo možností pre aktívne trávenie času, pekne zrekonštruované izby, výborné raňajky

Mínus: Pri pultovej cene 238 eur za noc, ktorá bola počas nášho pobytu je zvláštne, že za sauny bolo treba priplácať