Hotel priamo pod Slavkovským štítom má bohatú históriu, keďže oficiálne sa jeho prevádzka datuje od roku 1930. Odvtedy samozrejme prešiel mnohými rekonštrukciami, žiaľ znaky opotrebovania sme videli aj počas nášho pobytu, ako sme sa však dozvedeli, interiér prejde tento rok výraznou obnovou.. Hotel má 90 izieb, z ktorých je krásny výhľad  na Tatry alebo na Popradskú kotlinu. 

Asi 50 metrov od hotela je lyžiarske stredisko Jakubkova lúka určené deťom a začiatočníkom, takže je vhodným zariadením napríklad pre rodiny. Údolná stanica pozemnej lanovky na Hrebienok je vzdialená 200 metrov, odtiaľ vedú turistické značky na všetky strany, a ak máte chuť, môžete sa vydať aj na Slavkovský štít, je to však riadne stúpanie. Kapacita  parkoviska hotela je dostačujúca a je strážené. Prednosťou Atria je určite veľmi pekné wellness, V exponovaných obdobiach sa o zábavu pre deti postarajú animátori a maskot hotela Skalko. Pre dospelých sú zase v priestoroch nočného baru dve bowlingové dráhy a zábava sa môže predĺžiť až do neskorej noci. Raňajky sú štandardné,  mohli by byť o trošku nápaditejšie.

Hotel má dve kongresové sály s kapacitou 200 a 100 osôb, prezentuje sa aj ako miesto pre svadbu. Jednu sme tam raz zažili a môžeme vyjadriť plnú spokojnosť