Útulný penzión v Prievidzi navštevujú najmä klienti, ktorí chodia do tohto mesta a okolia za biznisom ale tiež turisti, ktorých lákajú neďaleké Bojnice a hľadajú komfortné ubytovanie.  Ak si dáte adresu penziónu do navigácie, spoľahlivo vás k nemu dovedie – akurát že parkovisko je z druhej strany, takže sa treba kúsok vrátiť a prísť po susednej ulici. Tam je penzión tiež dobre označený, parkovisko vo dvore je dostatočne veľké a aj priamo z neho je vstup do penziónu.

Villa Sv. Tereza je síce označením penzión, ale izby spĺňajú štandard 4-hviezdičkového hotela a tiež je tu 24 hodinová recepcia. K označeniu hotel jej chýba len väčšia kapacita, reštaurácia a voľnočasové zariadenia. Pre tých ktorí uprednostňujú ubytovanie až rodinného tipu ale však dobrou voľbou.

Možno si vybrať z troch typov izieb, všetky sú elegantne zariadené a použité materiály pôsobia noblesne – látkové tapety, masívny nábytok, štýlové doplnky. Hostia majú k dispozícii trezor, fén, minibar, internet je cez wifi, heslo si treba vypýtať na recepcii, množstvo televíznych programov , aj keď my sme mali pocit, že televízny ovládač je múdrejší ako my... Ak sa chcete vybrať niekde do okolia, na recepcii sme videli množstvo informačných materiálov , veľmi pekne majú spracované tipy na výlety na webovej stránke.

Kto má chuť na napríklad na pohár vína, príjemne sa sedí v lobby bare alebo zimnej záhrade. Ak sa chcete ísť niekam navečerať, veľmi ochotná recepčná vie poradiť. Keď sme hovorili, že máme v pláne ísť do Bojníc, ponúkla nám kupón na zľavu v tamojšej reštaurácii.

Štvorhviezdičkový štandard majú aj raňajky, hoci ich pripravujú len pre pár ľudí, sú dostatočne pestré a na kvalitu si potrpia aj pri nich. Hotel podporuje aktivity svojich hostí na hodnotiacich portáloch, v izbe nájdete kartičku s výzvou na napísanie svojich dojmov na jeden z nich.