Náš favorit, čo sa týka ubytovania v historickom centre Košíc je už niekoľko rokov jasný – malý rodinný penzión Villa Regia. Nachádza sa na pôvabnom Dominikánskom námestí, len niekoľko krokov od rušnej Hlavnej ulice. Tu sa v lete tiež príjemne sedí v niekoľkých kaviarničkách, ale je tu o poznanie pokojnejšie, ako na košickej hlavnej pešej zóne.

Ako bonus, tu máte, ak sem prídete v lete, košické trhovisko s osobitou atmosférou. Nájdete tu priekupníkov so zeleninou a ovocím, ale aj babky, ktoré sem prišli predať pár mrkiev, či jabĺk, ktoré dopestovali, alebo rezance, ktoré urobili. Keď je sezóna čučoriedok, samozrejme, ani tento poklad našich lesov tu nemôže chýbať.

Ale vráťme sa k penziónu. Roky je v historickom dome známa košická štýlová reštaurácia, pred desiatimi rokmi na pôvodnej povale domu vybudovali malý penziónik so šiestimi izbami. Majú rozličnú veľkosť aj pôdorysy, ale vo všetkých, v ktorých sme bývali, sa bývalo príjemne. Tentokrát to bola izba číslo šesť, priestorovo veľkoryso riešená.

Okrem kvalitných postelí tu bola aj pohodlná sedačka. Okrem toho dostatok odkladacích priestorov, dobré osvetlenie, klimatizácia, izbu ozvláštňovala na jednej stene fototapeta s košickou dominantou, chrámom sv. Alžbety. Nad trojhviezdičkový štandard je tu minibar a fén v kúpeľni, ktorá je s tehlovými stenami naozaj štýlová.

Wifi je zaheslované a fungovalo bez problémov, hosť, ktorý chce relaxovať večer pri televíznom vysielaní, tu má k dispozícii veľký výber programov. Informácie o službách penziónu sú stručne spracované v informačnom materiáli, na informácie o Košiciach slúžia informačné brožúrky.

Parkovanie je spoplatnené na stráženom parkovisku, na nočné parkovanie majú hostia penziónu zľavu. Dbá sa aj na bezpečnosť hostí, dvere k izbám sú zamknuté, dajú sa otvoriť len magnetickou kartičkou od izby.

Raňajky sa podávajú v reštaurácii, dostali sme košík chleba a pečiva s maslom, paštétou, džemom, syrom, nutelou a ešte teplým výborným croissantom. K tomu sme si mohli priobjednať jedlá z raňajkového menu. V cene raňajok je aj čaj a káva podľa výberu, my sme si dali espresso. Raňajky sa podávajú cez týždeň od siedmej, cez víkend od ôsmej a primerane tomu je posunutý aj check-out na 11.00.

Ako recepcia penziónu slúži reštaurácia, príjemný personál nám poskytol k ubytovaniu všetky potrebné informácie. Ubytovaní hostia majú v reštaurácii 10 percentnú zľavu.

Zhrnutie:

Plus: príjemné štýlové ubytovanie v centre historických Košíc

Mínus: počas našej návštevy nijaké. Len upozornenie pre hostí – keďže ide o historický dom bez výťahu, treba vyjsť na druhé poschodie, kde sa izby nachádzajú, pešo.