Najväčší košický hotel a zároveň jediný hotel v meste, ktorý nesie značku a pečať veľkej medzinárodnej siete, tak by sa dal jednou vetou charakterizovať hotel DoubleTree by Hilton Košice v Košiciach. Polohu má priam strategickú, v najcentrovitejšom strede mesta, na začiatku pešej zóny – Hlavnej ulice.

My sme si pobyt rezervovali telefonicky a pri príchode nás čakalo hneď milé privítanie – horúci koláčik cookies, ktorý je jedným zo štandardov siete všade na svete – a bol vynikajúci. Izbu sme mali na najvyššom 12. poschodí, takže sme si mohli užiť dosýta výhľadov na Košice.

Patrila do kategórie Štandard a je to určite štandard, ktorý poteší aj náročnejšieho hosťa. Izba bola naozaj priestranná okrem pohodlnej a kvalitnej veľkej postele sa sem zmestilo aj rovnako pohodlné čítacie kreslo aj s podnožkou a lampou aj písací stôl s kvalitnou kancelárskou stoličkou. Odkladacie priestory boli umiestnené v samostatnom šatníku, kde bol aj slušne zásobený minibar, čajový a kávový servis s rýchovarnou kanvicou a tiež žehliaca doska so žehličkou.

Exkluzívna a pôsobivá bola kúpeľňa – okrem toho že bola naozaj tiež priestorovo veľkorysá, mala veľké okno, s čím sa v hoteloch naozaj často nestretávame. Pre hostí je tu prichystaný v TV informačný kanál aj vyše 50 televíznych kanálov. Ich zoznam bol na nočnom stolíku pri posteli. Internet je riešený cez wifi – kód sme dostali na recepcii, ale je tu aj pripojenie cez kábel s odkazom, aby ste ho využili v prípade, ak bezpečnostné  štandardy vašej firmy wifi nedovoľujú. Pri posteli je aj kartička, že ak ste si zabudli niektorú z hygienických pomôcok, typu pena na holenie, zubná kefka a pod. tak hotel vám to bezplatne poskytne. Pekne spracované sú aj hotelové informácie.

Raňajky sú už od šiestej rána, sú bohaté, za príplatok si ich možno objednať aj do izby, tak isto tu poskytujú room servis. Výber jedál, ktoré si možno vybrať a nechať priniesť do izby je celkom pestrý.

DoubleTree by Hilton Košice je mestský hotel najmä pre biznis klientelu, má bohaté konferenčné zázemie aj počas nášho pobytu sa tu konala veľká akcia. Na oddych po práci slúži hosťom fitness centrum, ktoré je otvorené 24 hodín denne, sauna a vírivka, ktoré sú v prevádzke od šiestej do desiatej večera.

Cez víkend sa ale hotel snaží pritiahnuť aj leisure klientelu, od piatku do nedele je cena ubytovania nižšia.

Check in je pohodlne o 12-tej , kto príde autom, môže zaparkovať s susednom parkovacom dome za veľmi humánnu cenu deväť eur za deň.