Príjemný hotelik s rodinnou atmosférou s ideálnou polohou pre tých, ktorí chcú poznávať Košice, alebo sem prídu za biznisom. Nachádza sa totiž v tichej ulici pár minút chôdze od Hlavnej ulice, železničnej a autobusovej stanice, mestského parku a v hotelovom dvore aj ľahko a bezpečne zaparkujete.

Dália je najdlhšie fungujúcim slovenským eko-hotelom a jedinýcm certifikovaným eko-hotelom na východnom Slovensku. O tom, čo to znamená, sa hosť dozvie na pekne urobenej webovej stránke, ale vidí to aj keď príde do hotela – napríklad vo forme separovania odpadu, certifikovanej ekokozmetiky a ďalších „drobností“, ktoré nevidno, ale majú veľký dosah.

Do hotelového areálu sa vchádza cez bránu, ak je zatvorená, treba zazvoniť a hneď od vchodu nadobudne človek pohodový pocit. Vstupný priestor je zdobený rôznymi peknými maličkosťami, mnohé vznikali pod rukami majiteľky Dálie.

Pri check-ine sa nás ujal ochotný recepčný, dostali sme všetky potrebné informácie  a promptne vyriešil aj problém, ktorý sme mali s elektonickou kartičkou na otváranie dverí. Hotel má niekoľko kategórií izieb v 3 a 4-hviezdičkovom štandarde s rôznymi cenami, my sme si vybrali štvorhviezdičkovú. Keď do tej „našej“ (resp. typu izby v ktorej sme bývali), hosť príde prvý krát rozmýšľa chvíľu, v čom je iná, ako hotelové izby, v ktorých spal doteraz. A zapamätateľná – na rozdiel od mnohých iných. Tajomstvo je – v posteľnej bielizni.  V Dálii totiž nie je klasická jednofarebné, ako v 99 percentách hoteloch, ale s výrazným farebným dizajnovým vzorom, ktorý v podstate dotvára charakter a vzhľad izby. Určite je tento typ bielizne oveľa náročnejší na údržbu, ale je naozaj efektný.

Inak sú izby priestranné, majú všetko čo k štvorhviezdičkovému štandardu patrí a pekným prvkom je aj stena s tehlovým detailom. Dália je mestský hotel, relax vo forme napr. wellness tu nehľadajte, zato preferuje napríklad cyklistov –tí majú napríklad zľavy na ubytovanie a dokonca aj cyklopríslušenstvo na menšie opravy. Kto príde elektromobilom, môže si ho tiež nabiť na hotelovej elektrostanici. V letnej sezóne robia aj prehliadky Košíc so sprievodcom za symbolické 1 euro.

Verný svojmu konceptu bol hotel aj počas raňajok, vždy nás oslovia teplé croisanty, okrem nich bol k dispozícii aj široký raňajkový sotiment a aj zdravých, aj lokálnych produktov– keďže hotel poskytuje aj room service, môžete si ich dopriať aj do postele.

Plus: poloha, príjemný personál a atmosféra

Mínus: počas našej návštevy technického charakteru, keď nám nefungovala vstupová kartička, ale recepcia to vyriešila