Bratislavská hotelová legenda, hotel s najdlhšou históriou a najlepšou polohou v Bratislave – ktorýkoľvek z týchto prívlastkov hotelu Radisson Blu Carlton Hotel dáme, každý mu patrí. Hotel vždy patril k tomu najlepšiemu ubytovaniu, čo v slovenskom hlavnom meste je, majitelia sa ale snažia vysoký štandard stále zlepšovať.

Postupnou rekonštrukciou prechádzajú všetky izby, cca polovica je už obnovená. Obnovou pritom prešiel aj hotelový bar, ktorý má ambíciu byť nielen najlepším na Slovensku, ale zaradiť sa medzi top bary aj v medzinárodnom meradle. Kto ho navštívil, potvrdí, že ambície to nie sú márne.

Pripravuje sa aj výstavba wellness centra, ktoré Carltonu chýba, ale pri mestských biznis hoteloch nie je nevyhnutnosťou, skôr doplnkom. Ako sme sa dozvedeli pri check-oute začínali testovať aj najrýchlejší internet, aký v slovenských hoteloch je, my sme mali ešte „starý“, ale fungoval spoľahlivo.

Ubytovanie sme si rezervovali cez mail, keďže rezervácia cez sieťovú stránku sa nám zdala komplikovaná, odpoveď a následné potvrdenie rezervácie prišli do hodiny.

Carlton má niekoľko druhov izieb, časť z nich má aj spoločnú terasu s výhľadom na Hviezdoslavovo námestie. My sme si vybrali zo zrekonštruovaných izieb tiež s výhľadom na centrálne bratislavské námestie. Bola zariadená elegantným nábytkom a vybavením patrí k tomu najlepšiemu, čo u nás v rámci štvorhviezdičkového segmentu je. Napríklad paplóny, ktoré sme mali k dispozícii, zodpovedajú medzinárodnému päťhviezdičkovému štandardu – „zažili“ sme ich v päťhviezdičkových hoteloch v zahraničí.

V Carltone sme boli počas dňa, kedy sa teplota v Bratislave šplhala vysoko nad 30 stupňov, takže hotelovú klimatizáciu sme veľmi ocenili – rovnako aj to, že teplota v izbe aj v spoločných priestoroch bola nastavená veľmi príjemne. Nestalo sa nám tu, čo sa nám stalo o deň neskôr v inom bratislavskom hoteli, že rozdiel medzi vnútornou v hoteli a vonkajšou teplotu bol snáď 15 stupňov.

V izbe bolo všetko tip-top, vzorne spracovaná hotelová kniha, kávový a čajový servis, výborne vybavený minibar, okrem pohárov na vodu aj poháre na víno, kvalitná kozmetika, dokonca špeciálne zariadenie na žehlenie nohavíc. Jednoducho, myslí sa tu na každú maličkosť – nie je náhoda, že hotel sa môže pýšiť niekoľkými oceneniami z rôznych rebríčkov ako najlepší slovenský biznis hotel.

Raňajky robia Carltonu tiež dobré meno, keď je pekne, možno si ich užiť aj na hotelovej terase na Hviezdoslavovom námestí. Keďže si ich môžu kúpiť aj hostia zvonku, napríklad v lete môžu byť určite netradičným a veľmi príjemným začiatkom dňa aj pre nehotelového hosťa.

V Carltone sme zažili v drvivej väčšine zahraničnú klientelu, preto sa nám páčilo, že hotel predstavuje na raňajkách stručným popisom aj slovenské, resp, bratislavské špeciality, ako je treska, či bratislavské rožky. Jedli sme tu aj naozaj vynikajúcu tlačenku, hoci teda to nie je najracionálnejšie jedlo pre začiatok dňa. Ale potešilo.

A ešte dobrá správa pre majiteľov štvornohých členov rodín – hotel je dog friedly, sú tu vítaní.

Zhrnutie:

Plus: Skvelá poloha, komfortné izby, výborné raňajky.

Mínus: Počas našej návštevy nijaké, akurát rezervácia cez sieťovú stránku sa nám zdala zdĺhavá, za čo ale bratislavský hotel nemôže.